безпека

Дитина травмувалася в школі: що варто знати батькам?

Дата: 26.09.2024 15:02

Існує чіткий алгоритм реагування на травмування дитини в закладі освіти, а процедуру розслідування таких нещасних випадків визначає “Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися зі здобувачами освіти під час освітнього процесу”.

Що має зробити сама дитина чи свідок після травмування дитини в навчальному закладі

Травмована дитина чи свідок нещасного випадку має негайно повідомити про це вчителя чи  іншого працівника.

Що має зробити вчитель

У Києві фіксується тимчасове суттєве погіршення стану повітря: що робити мешканцям радить Міндовкілля

Дата: 20.09.2024 10:03

Як повідомляє Міндовкілля, ймовірною причиною погіршення стану повітря у столиці є лісові пожежі на Київщині та сезонні перепади температур. 

За даними ДП "Ліси України", на Київщині триває локалізація та ліквідація пожеж у Дубечанському, Новосілківському та Феневицькому лісництвах. У більшості випадків причиною лісових пожеж є недбале поводження з вогнем: кинуті недопалки або сірники, розведення багать і необережне користування ними, роботи у лісових зонах (утилізація сміття, будівництво), а також випалювання трави на лісових галявинах.

Як захистити від зламу сторінки в соціальних мережах, месенджерах та електронної пошти?

Дата: 24.06.2024 09:10

У Міністерстві юстиції України радять встановлювати багатофакторну автентифікацію або двоетапну перевірку. Ця функція безпеки допомагає додатково захистити ваш акаунт від шахраїв.

Як не стати жертвою шахраїв та ворожої пропаганди: кіберполіція про фактчекінг

Дата: 20.06.2024 17:28

В умовах кібервійни зловмисники спотворюють новини та факти для досягнення власних цілей. Щоб не стати жертвою пропаганди чи шахраїв, необхідно переконуватися у достовірності інформації. У цьому контексті перевірка фактів або фактчекінг стає незамінним інструментом.

Фактчекінг (від англ. fact – факт та to check – перевіряти) - це процес перевірки достовірності фактів, інформації та тверджень, які поширюються в ЗМІ, соціальних мережах та інших медійних джерелах.

Цей інструмент використовується для:

Що робити, якщо ви опинилися під завалом разом із дитиною?

Дата: 17.04.2024 14:25

Як поводитися у ситуації, коли ви опинилися під завалом разом із дитиною, розповіли спеціалісти Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ДСНС.

Перш за все переконайтеся, що дитина не поранена, і допоможіть їй заспокоїтися. Наприклад, обійміть чи візьміть за руку. Також попросіть малечу дихати разом із вами глибоко й повільно.

Якщо у вас немає води, експерти радять попросити дитину затримувати в роті слину та робити рухи, неначе вона її жує й ковтає. Це також допоможе заспокоїтися.

Якщо дитина перебуває під завалом сама:

Як визначити, що у вашому смартфоні встановлено "шпигунські" програми і як з ними боротися?

Дата: 06.04.2024 09:58

У будь-якому смартфоні може бути безліч прихованих налаштувань, завантажень та програм, деякі з яких покращують його роботу, а деякі навпаки — можуть гальмувати. До останніх належать так звані шпигунські програми та інше "паразитне" програмне забезпечення.

Портал CyberGhost зазначає, що ознаками цього можуть бути:

Telegram загрожує безпеці України - представник ГУР

Дата: 17.02.2024 12:49

Загрози, які несе Telegram для суспільства, є реальні. Мова йде не про окремих користувачів чи окремі медіа, які представлені на цій платформі, питання до самої платформи.

Про це зазначив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов, пише Укрінформ.

Він додав, що платформа містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки України.

"На це питання треба давати відповідь, і я думаю, що це обов’язково відбудеться" - наголосив Юсов.

Металошукачі, рамки та поліція: в освітніх закладах України впроваджують заходи безпеки

Дата: 08.12.2023 10:19

В Україні розпочали впровадження комплексу заходів для безпечного освітнього середовища. Невдовзі працівник поліції нестиме службу в кожному навчальному закладі та відповідатиме за безпеку дітей.

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Зокрема, як зазначив міністр МВС фахівців відбиратимуть за конкурсом, вони пройдуть ретельну перевірку та медогляд. Далі - спеціалізоване навчання, щоб бути готовими до будь-яких викликів.

Де можна ходити до лісу українцям: які існують дозволи, заборони та обмеження (інфографіка)

Дата: 22.07.2023 16:46

Відвідування лісових угідь під час повномасштабної війни залишаються для мешканців багатьох областей України недоступними. 

ГО "Лісові ініціативи і суспільство" роз'яснили інформацію та правила відвідування лісу у різних областях України.

Безпека праці при низьких температурах на відкритому повітрі та в закритих неопалюваних приміщеннях

Дата: 12.01.2023 14:18

У зв’язку зі зниженням температури повітря актуальнішою стає проблема безпечного виконання робіт на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Підписка на безпека