безпека

Як захистити від зламу сторінки в соціальних мережах, месенджерах та електронної пошти?

Дата: 24.06.2024 09:10

У Міністерстві юстиції України радять встановлювати багатофакторну автентифікацію або двоетапну перевірку. Ця функція безпеки допомагає додатково захистити ваш акаунт від шахраїв.

Як не стати жертвою шахраїв та ворожої пропаганди: кіберполіція про фактчекінг

Дата: 20.06.2024 17:28

В умовах кібервійни зловмисники спотворюють новини та факти для досягнення власних цілей. Щоб не стати жертвою пропаганди чи шахраїв, необхідно переконуватися у достовірності інформації. У цьому контексті перевірка фактів або фактчекінг стає незамінним інструментом.

Фактчекінг (від англ. fact – факт та to check – перевіряти) - це процес перевірки достовірності фактів, інформації та тверджень, які поширюються в ЗМІ, соціальних мережах та інших медійних джерелах.

Цей інструмент використовується для:

Що робити, якщо ви опинилися під завалом разом із дитиною?

Дата: 17.04.2024 14:25

Як поводитися у ситуації, коли ви опинилися під завалом разом із дитиною, розповіли спеціалісти Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ДСНС.

Перш за все переконайтеся, що дитина не поранена, і допоможіть їй заспокоїтися. Наприклад, обійміть чи візьміть за руку. Також попросіть малечу дихати разом із вами глибоко й повільно.

Якщо у вас немає води, експерти радять попросити дитину затримувати в роті слину та робити рухи, неначе вона її жує й ковтає. Це також допоможе заспокоїтися.

Якщо дитина перебуває під завалом сама:

Як визначити, що у вашому смартфоні встановлено "шпигунські" програми і як з ними боротися?

Дата: 06.04.2024 09:58

У будь-якому смартфоні може бути безліч прихованих налаштувань, завантажень та програм, деякі з яких покращують його роботу, а деякі навпаки — можуть гальмувати. До останніх належать так звані шпигунські програми та інше "паразитне" програмне забезпечення.

Портал CyberGhost зазначає, що ознаками цього можуть бути:

Telegram загрожує безпеці України - представник ГУР

Дата: 17.02.2024 12:49

Загрози, які несе Telegram для суспільства, є реальні. Мова йде не про окремих користувачів чи окремі медіа, які представлені на цій платформі, питання до самої платформи.

Про це зазначив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов, пише Укрінформ.

Він додав, що платформа містить в собі цілу низку загроз для інформаційної, і не тільки інформаційної, безпеки України.

"На це питання треба давати відповідь, і я думаю, що це обов’язково відбудеться" - наголосив Юсов.

Металошукачі, рамки та поліція: в освітніх закладах України впроваджують заходи безпеки

Дата: 08.12.2023 10:19

В Україні розпочали впровадження комплексу заходів для безпечного освітнього середовища. Невдовзі працівник поліції нестиме службу в кожному навчальному закладі та відповідатиме за безпеку дітей.

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Зокрема, як зазначив міністр МВС фахівців відбиратимуть за конкурсом, вони пройдуть ретельну перевірку та медогляд. Далі - спеціалізоване навчання, щоб бути готовими до будь-яких викликів.

Де можна ходити до лісу українцям: які існують дозволи, заборони та обмеження (інфографіка)

Дата: 22.07.2023 16:46

Відвідування лісових угідь під час повномасштабної війни залишаються для мешканців багатьох областей України недоступними. 

ГО "Лісові ініціативи і суспільство" роз'яснили інформацію та правила відвідування лісу у різних областях України.

Безпека праці при низьких температурах на відкритому повітрі та в закритих неопалюваних приміщеннях

Дата: 12.01.2023 14:18

У зв’язку зі зниженням температури повітря актуальнішою стає проблема безпечного виконання робіт на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях.

Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

Абетка безпеки від ДСНС: небезпеки побутового характеру та правила першої допомоги

Дата: 30.11.2022 18:42

Чадний газ

Симптоми отруєння:

  • головним симптомом при отруєнні чадним газом є втрата свідомості;
  • при легкому ступеню отруєння відчувається шум у вухах, пульсація великих артерій, головний біль, спрага, загальна тривога, почуття страху;
  • при середньому ступеню отруєння людина спочатку втрачає свідомість, що повертається відразу, якщо постраждалого винести на свіже повітря.

Абетка безпеки від ДСНС: дії у надзвичайних ситуаціях

Дата: 28.11.2022 18:01

Алгоритм перших дій у надзвичайних ситуаціях

  1. Огляньте місце події та переконайтеся, що немає безпосередньої загрози вашому життю і здоров’ю, а потім можете допомагати постраждалим.
  2. Огляньте постраждалих та зрозумійте, чи є потреба у наданні екстреної медичної допомоги, чи є загроза їх життю.
  3. Викличте медиків і рятувальників.
  4. Залишайтеся з постраждалим до приїзду екстрених служб, намагаючись зберегти або поліпшити його стан доступними методами.

Не приступайте до дій відразу.

Підписка на безпека