Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів у Києві брифінг для журналістів, де прокоментував деякі питання з нового законопроекту про мобілізацію, який днями внесли на розгляд у Парламент.
Зокрема він звернув увагу на демобілізацію військових та їх ротацію, роботу ТЦК та СП, запровадження електронних повісток тощо.
Демобілізація та ротація військових
Генштаб погодився з Міноборони на демобілізацію військових через 36 місяців після початку служби але, як повідомив головнокомандувач, можливість демобілізації буде залежати від кількох факторів: зокрема, на фронті не має бути загострень або ж цих людей буде ким замінити.
"З Міноборони ми домовились на демобілізацію військових через 36 місяців, але за певних умов. Я чітко розумію, що наші бійці зараз на фронті у надскладних і дуже важких умовах роблять свою справу, завдяки якій ми можемо зараз з вами спокійно спілкуватися. Звісно, мені б хотілося, щоб люди, які йдуть до війська, і особливо ті, які вже служать, чітко розуміли, скільки їм необхідно буде воювати", – зауважив Валерій Залужний.
Також він прокоментував можливість ротацій на фронті кожні пів року, як це передбачено в законопроєкті про зміни в мобілізації, який Кабмін вніс до парламенту.
"Хочеться, щоб ця норма була. Але ситуація залежить від дій противника. Ми не можемо прогнозувати, що це п’ять чи шість місяців. А якщо ворог піде з неатакованих ділянок?", - пояснив Залужний.
Електронні повістки
Валерій Залужний заявив, що буде радий будь-якому способу залучення людей до війська, але додав, що ця ініціатива виходила не від Генштабу чи Збройних сил України.
Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що це не пропозиція Генштабу чи Збройних сил - "у нас навіть нема можливості оцінити, чи можливо це".
Так само Залужний висловився і про "реєстр боржників": "Ми армія. Ми Збройні Сили України. Ми маємо лише воювати. Маємо отримувати ресурси і виконувати завдання. Ми не можемо думати про те, щоб втрутитися в цивільне життя. Для цього є відповідні центральні органи влади".
Робота ТЦК та СП
Валерій Залужний заявив, що він незадоволений роботою Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
"Я не задоволений роботою ТЦК. Люди, які працюють в ТЦК — це окрема спеціальність, необхідно мати певний набір знань, навичок і умінь, які дозволяють працівникам ТЦК виконувати свої обов'язки. Як ззовні ТЦК, так і всередині цього організму. Але станом на сьогодні хочу сказати, що можливості по прийому особового складу територіальні центри комплектування не втратили" - зазначив Головнокомандуючий.
Залужний нагадав, що було зроблено все, щоб ключові посади залишилися і продовжили роботу, а щодо керівників - деяких уже звільнили і процес ще триває, а також додав, що якби ТЦК та СП працювали так, як потрібно, то не довелося б обговорювати законопроєкт про мобілізацію.
Про західну допомогу Україні
Валерій Залужний впевнений, що західні партнери продовжать допомагати Україні і надалі.
"Я впевнений, що західні партнери залишаться поруч із нами. Що стосується потреби, яка не залежить від західних партнерів, відповідно, всі ці потреби сформовані і знаходяться в Міноборони, досі жваво зараз обговорюються і вже деякі почали реалізовуватися. Всі ці цифри і потреби нами сформовані до кінця, і я гадаю, що проблем з цим не буде", – зазначив Головнокомандувач ЗСУ.