Деталі про РРО для підприємців

Дата: 21.02.2022 10:26
Не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.
 
Зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов’язані вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, якщо вони не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.
 
Тобто обов’язок ведення обліку товарних запасів поширюється лише на платників, які зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію:
  • технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • лікарських засобів, виробів медичного призначення;
  • ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.
 
9 лютого Кабмін у новій Постанові №95 оновив редакцію Переліку №1336, що встановлює випадки, коли дозволено не використовувати реєстратори розрахункових операцій. Але їх потрібно замінити на розрахункові книги та КОРО. Звільнення від обов’язку використання РРО та ПРРО при здійсненні розрахункових операцій поширено на села і на селища.
 
Умови:
 
- роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) - але повинні застосуватися КОРО (книги обліку розрахункових операцій) та РК (розрахункові квитанції);
 
- не перевищено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій - 167 розмірів мінімальної заробітної плати (1 085 500 гривень).
 
Необхідно застосовувати РРО на території села, якщо роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті в якому також здійснюється реалізація підакцизної продукції чи одночасно здійснюється дистанційна торгівля.
 
Сільські ради мають право самостійно приймати рішення про обов'язковість застосування РРО на їх території.
 
Підприємці, які здійснюють діяльність у населених пунктах (більше ніж 25 тисяч осіб), при використанні РРО зобов’язані встановлювати і платіжні термінали.
 
За незастосування РРО - накладення штрафів у розмірах 100% вартості реалізованих товарів чи послуг за перше порушення і 150% вартості за повторне порушення.
 
Не забезпечення продавцями товарів можливості провести розрахунки за допомогою платіжних карток через платіжний термінал до суб'єктів господарювання застосовується штраф у розмірі 8500 гривень
 
Облік товарних запасів мають вести платники єдиного податку на ІІІ групі, які зареєстровані платниками ПДВ, а також підприємці-платники єдиного податку що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення та ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння.
 
Операції з постачання з 1 січня 2022 року залишків тютюнової продукції, виготовленої до 31 грудня 2021 року на всіх етапах постачання таких залишків від виробника до кінцевого споживача оподатковуються за ставкою 20 % і відповідно у фіскальному чеку відображаються з ПДВ та акцизним податком.
 
Для нової партії тютюнової продукції реєстратор розрахункових операцій необхідно перепрограмувати і у фіскальному чеку зазначати без ПДВ і акцизного податку.
 
Платники єдиного податку І, ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками ПДВ мають вести облік доходів, помісячно фіксувати їх у довільній формі в паперовому чи електронному вигляді.
 Юридична компанія WINNER