Минулого року була ініційована ідея бронювання критичного персоналу підприємств. Її підтримало Мінекономіки й була навіть схвалена на рівні Кабміну, але потім їй не дали хід.
Про це в ефірі Громадського радіо повідомив економіст, генеральний директор Advanter Group Андрій Длігач.
За його словами, мобілізаційний потенціал України близько 5 мільйонів людей і є близько 1.5 мільйони заброньованих.
Нещодавно, як повідомлялось у ЗМІ, президент Зеленський, побачивши кількість заброньованих, зажадав перевірки правомірності бронювання такої кількості осіб.
Це знову складає ризик для бізнесу, бо означає, що знов потрібно готувати папери, знов вимагатимуть хабарі та знов буде непередбачувана ситуація.
«Для України обмежений ресурс — людський капітал. рік тому була придумана ідея бронювання критичного персоналу. Вона підтримана мінекономіки і була навіть схвалена на рівні Кабміну, але потім їй не дали хід. Ця ідея бронювання критичного персоналу призвела б до того, що близько 15 % тих, хто підлягає призову були б заброньовані. Для бізнесу це дало б можливість бізнесу донатити, а це 200 мільярдів гривень на рік. Розвивати оборонно-промисловий комплекс і головне це дало б можливість додатково залучити до держбюджету близько 260 мільярдів гривень. Подолати корупцію у бронюванні, яка складає близько 80 мільярдів гривень на рік. Суцільні плюси, але цієї ідеї бояться», – розповів економіст.