Купівля-продаж нерухомості під час призупинення роботи Держреєстру речових прав на нерухоме майно

Дата: 25.03.2022 12:17

Наразі, багато запитань, коли почнуть працювати реєстри, а основне реєстр нерухомості. На нашу думку, не найближчим часом.

Чому?

Безпека інформації, що зберігається в реєстрі, це права власності на нерухомість. Тому важливо максимально забезпечити іі збереження від можливих атак.

Основне питання, як оформити продаж або купівлю нерухомості зараз, коли реєстр не працює.

1 варіант - новобудова не оформлена в праві власності.

2 варіант - вторинний ринок. Нерухомість оформлена та зареєстрована в реєстрі прав.

Для першого варіанту також є декілька шляхів.

Продавець забудовник.

Тут все просто. Перевіряєте право на будівництво за наявними в забудовника документами і оформляєте договір. Вони є різні. Вам запропонують варіанти. За цим договором і актом приймання передачі зможете зареєструвати нерухомість коли реєстр відновить роботу. З метою додаткової гарантії пропоную залишити 10-15% від вартості для оплати в момент підписання акту приймання передачі, якщо він не підписуються зразу з договором (коли нерухомість введена в експлуатацію).

В інший спосіб, коли договір із забудовником вже оформлено на якогось покупця, в якого ви маєте намір придбати, тут можливий договір переуступки прав (цесія) по якому попередній покупець надасть вам всі права вимоги щодо придбаної нерухомості. Тут можливий також договір про заміну сторони в первісному договорі на вас. Участь забудовника так само варто передбачити, щоб він знав кому тепер винен передати нерухомість.

Стосовно вторинного ринку складніше.

Тут сьогодні єдиний розумний варіант - попередній договір купівлі продажу. Один зобов’язується продати, а інший купити нерухомість.

В ньому мають бути істотні умови:

  • Вартість.
  • Терміни оформлення і передачі (наприклад протягом 1 місяця після завершення воєнного стану або інша умова).
  • Обов’язки сторін та інше.

Нотаріуси їх оформляють багато років і знають як це робити.

Додатково зауважемо про суми і оплату.

Вважаємо за паритетне авансувати 50% вартості. Вказувати в договорі повну вартість і штрафи за невиконання умов в розмірі авансу.

До речі реєстр боржників - працює. Якщо є сумніви в боргах продавця - перевірити можете самостійно онлайн.

Про роботу реєстру речових прав, у випадку його відновлення, буде терміново повідомлено!


Доповнено!

Державне підприємство "НАІС" Міністерства юстиції України відновило роботу Державного реєстру обтяження рухомого майна (ДРОРМ) у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Тернопільській , Черкаській, Чернівецькій областях, Києві, Запоріжжі та Краматорську.

Про це йдеться в повідомленні підприємства у Facebook.

"Крім того, відновлено роботу Реєстру нотаріусів", – також зазначається в повідомленні.

ProВласність