КЗПП
Як звільнитися з роботи без обов'язкового відпрацювання?
Звільнення з роботи за власним бажанням (з ініціативи працівника) передбачає письмове попередження керівника (подання заяви на звільнення) про власний намір, за два тижні. Тобто, необхідне обов'язкове відпрацювання в двотижневий термін. Це зумовлено тим, що керівник за цей період має знайти нового працівника і предбачено трудовим законодавством (ст.38 КЗПП України).
Але бувають випадки, коли можливе термінове звільнення без обов'язкового відпрацювання. "Адвокат права" роз'яснює.
Оптимізація трудових відносин: деталі закону
19 липня набрав чинності Закон від 01.07.2022 № 2352-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин".
Одне з найважливіших нових положень цього Закону - скасування збереження виплати середнього заробітку мобілізованим працівникам.
Передбачено й інші зміни до законодавства про працю:
- У період дії воєнного стану усі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) роботодавця можуть здійснюватися та вестися в електронній формі.
Збереження середнього заробітку за мобілізованими працівниками скасовано: Президент підписав відповідний закон
Президент Володимир Зеленський підписав закон № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин», який передбачає введення додаткових підстав для розірвання трудових договорів з працівниками.
Також, законом передбачено звільнення роботодавця від обов’язку збереження середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу.