лікування
Чи можна залишитися в реанімації з рідною людиною - роз'яснення МОЗ
Реанімації є відкритими для родичів чи знайомих пацієнтів. Вільний доступ затверджено наказом МОЗ ще у 2016 році.
У вимогах до багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ укладає договори з медичними закладами, прописано окремим пунктом забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів 24/7 в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами.
Щодо перебування військовослужбовця на лікуванні в лікувальних закладах та у відпустці у зв'язку з хворобою
ВПВС у постанові від 02.11.2023 у справі № 640/22970/19 https://reyestr.court.gov.ua/Review/115598837 звернула увагу на те, що суди належним чином не перевірили доводів позивача про його перебування на стаціонарному лікуванні і не з`ясували, чи було дотримано при цьому порядку проходження такого лікування, не перевірили наслідків такого лікування та рішення командування у зв`язку із цим.
Відпустки, лікування та виплати військовослужбовцям: деталі прийнятого Закону
28 червня 2023 року Верховна Рада України проголосувала за законопроект № 9342 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану» щодо «учєбок», відпусток, лікування та доплат.
ОСНОВНЕ ІЗ ДОКУМЕНТУ
1. Військовослужбовцям щомісячно може виплачуватися додаткова винагорода у 30-100 тис грн. Хто саме та скільки отримує визначає Кабмін, тобто на законодавчому рівні затверджена чинна практика.
Порядок отримання лікування та реабілітації за кордоном українцями, які постраждали від війни
З початку повномасштабної війни в Україні МОЗ у співпраці з міжнародними партнерами організувало транспортування та лікування постраждалих українців до клінік Європи.
Міністерством здійснюється постійна евакуація громадян з українських лікарень за кордон, а також забезпечується взаємодія з директоратами Єврокомісії в рамках програми медичної евакуації.
Витрати на лікування від COVID-19: чи можна отримати податкову знижку?
Відповідно до внесених до ПКУ змін, встановлено, що за результатами 2021 та 2022 років при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень ст.166 ПКУ, до податкової знижки платника податку у звітному податковому році в повному обсязі включаються витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, придбання лікарських засобів та/або виробів мед