За словами політолога, кандидата філософських наук Олександри Решмеділової, головним у «мирному плані» Китаю є визнання кордонів України в її суверенних межах.
"Водночас «мирний план» Китаю не є константою, не є певним ультиматумом. Це може стати додатковим підгрунтям для створення певного мирного клубу, куди будуть входити країни-гаранти, країни-медіатори, країни-модератори для подальшої дискусії, яка буде стабілізувати світ", - вважає політолог.
Вона також додала, що Китай, незважаючи на свій статус і авторитет, «ніколи особливо ні в які конфлікти «не вписувався». Ніякі конфлікти не вирішував. Це достатньо новий для них формат».
Решмеділова також зазначила, що у документі є моменти, з якими потрібно працювати. Особливо не погоджується українська сторона з пунктом, де говориться прибрати односторонні санкції, "тобто хочуть, щоб це обмежувальне ласо, яке закидається на рф, її економіку було знято".
Політолог вважає, що по цьому пункту не просто буде дискусія, з цим будуть різко не погоджуватись.
Але загалом, те, що з`являється критика плану з боку різних міжнародних інституції, наприклад глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля – це надзвичайно важливо, адже підіймає тему до світового масштабу.