"Мирний план" Китаю: Не такий він і обтічний – експерт Володимир Воля

Дата: 24.02.2023 16:01

Документ відображає виключно позицію керівництва КНР. Його мета: підкреслити особливу позицію Китаю. Пекін спробував бути справедливим стороннім суддею але при цьому документ містить елементи риторики керівництва Китаю в їхньому протистоянні зі США. Наприклад, слова про неприпустимість розробки біологічної зброї (перегукується з російськими вигадками про біолабораторію на території України).

Так прокоментував так званий мирний план КНР щодо припинення війни між Україною і рф експерт Володимир Воля, передає Голос Today.

Крім того, він звернув увагу ще на деякі тези.

Керівництво КНР одночасно засудило Захід за «блокову політику» та росію – за вирішення питань власної безпеки за рахунок безпеки іншої держави. При цьому не називаючи конкретних держав. Теза про те, щоб «відкинути мислення холодної війни», однаково може стосуватися і США, і росії.

Китай чітко окреслив неприпустимість застосування ядерної зброї (це стосується риторики високопосадовців росії), а також обстрілів АЕС, надзвичайних ситуацій на ядерних об'єктах.

Пекін підкреслив неприпустимість обстрілів мирного населення та цивільної інфраструктури. Якщо виходити з обсягів фактів таких обстрілів, то це докір Китаю на адресу росії.

Однозначна підтримка «Чорноморської ініціативи» «щодо вивезення українського зерна».

"Скасувати односторонні санкції". Це не про захист росії, а "відповідь" Сполученим Штатам за обмеження, введені щодо Китаю, китайських компаній.

Теза про переговори між Україною та росією – це відмова керівництва КНР визнати росію агресором. По суті, китайське керівництво не засуджує грабіжника. Але натомість пропонує, щоб грабіжник домовився з жертвою щодо того, скільки награбованого майна він залишить собі.

Цією тезою нівелюються всі красиві слова офіційного Пекіна про роль ООН, рівність усіх держав, справедливість у міжнародних відносинах.