На майбутніх виборах буде пʼять партійних векторів: провладний, мілітарний, тіньового бізнесу, молодіжний та зовнішньо орієнтований, - соціолог Юрій Романенко

Дата: 26.09.2024 10:53

Зараз стільки прогнозів чути щодо можливих виборів на всіх рівнях, що голова йде обертом! Але чомусь ніхто не задумується, наскільки якісними можуть бути ці вибори після війни…

Наприклад, як зміняться партії: які зникнуть, які зʼявляться, які вектори вони будуть мати чи все це залишиться як було раніше, - лише зміняться назви?

На це питання відповів професор, доктор соціологічних наук Юрій Романенко для «ГолосToday».

«Насамперед, треба подивитись на соціальні групи, які будуть брати активну участь у виборах, - вважає експерт. - Йдеться про військових - ця група буде надзвичайно активною! Ми можемо прогнозувати появу партій з мілітарними орієнтаціями і тут неважко здогадатись: якщо війна буде завершена, партії з участю військових будуть робити ставку на потужні збройні сили, на зростання військово-промислового комплексу, на мілітаризацію економіки. Саме вони будуть мати вагу. Не виключаю, що олігархи, як тіньова соціальна група, будуть намагатись підключитись до їх фінансування і робити ставки на такі політичні сили». 

Окрім того, за словами Юрія Романенко, може активізуватись соціальна група із тіньового бізнесу. Відроджується тенденція, яка існувала в 90 роки: у цієї соціальної групи з’являться свої політичні сили. 

«Але значна частина політичних партій буде лобіювалися центральною виконавчою владою, - підкреслює експерт. - І тут не важко здогадатись, що ставка буде зроблена на молодь: зʼявиться велика кількість молодіжних організацій, які будуть претендувати на те, щоб зайняти якусь електоральну нішу і певну частину електорату витягувати на себе. Ну і не виключаю появу політичних сил, які будуть мати і зовнішню орієнтованість: проєвропейську, проамериканську. Вони будуть йти під відповідними гаслами, повʼязаними із європейськими цінностями. Тобто буде пʼять партійних векторів на виборах: провладний, мілітарний, тіньового бізнесу, молодіжний та зовнішньо орієнтований».