За наявності будь-яких пересувних генераторів, мініелектростанцій, зварювальних апаратів та інших пристроїв, що працюють спалюючи паливо, потрібно платити екоподаток. Те саме стосується роботи генератора.
Про це Фокусу розповів керівний партнер ЮК Winner Ігор Ясько.
"Отже, підприємство є платником екоподатку за викиди забруднювальних речовин в атмосферу, і за таких умов йому потрібно отримати дозвіл на викиди. Такий дозвіл видається безкоштовно з необмеженим терміном дії. Відсутність дозволу на викиди може загрожувати підприємству накладенням адмінштрафу від п'яти до восьми тисяч гривень; обмеженням, тимчасовим припиненням діяльності, пов'язаної з використанням генератора. Екоподаток за експлуатацію генератора платити потрібно незалежно від наявності дозволу", — зазначив Ігор Ясько.
За його словами, дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами — це офіційний документ, який надає право суб'єктам господарювання, а саме: підприємствам, установам, організаціям і громадянам-підприємцям — експлуатувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднювальні речовини або їх суміші. Згідно зі статтею 11 ЗУ "Про охорону атмосферного повітря", викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть проводитись після отримання дозволу на викиди, виданого суб'єкту господарювання. Порядок отримання дозволу передбачено постановою КМУ від 13.03.2002 р. № 302.
"Але суб'єкти господарювання, які встановили генератори у період воєнного стану, можуть подати декларацію, а не отримувати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря (постанова КМУ "Деякі питання забезпечення господарської діяльності в умовах воєнного стану" від 18.03.2022). Якщо ОСББ придбало генераторну установку та поставило її собі на баланс, то необхідно мати дозвіл на викиди. Однак в умовах воєнного стану, згідно з постановою КМУ №314, ОСББ також можуть подавати до департаменту декларацію", — додав Ігор Ясько.