плата за землю
Мінімальне податкове зобов’язання: за які земельні ділянки та паї не нараховується та не сплачується плата за землю?
6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон № 3050).
Звільнення від нарахування та сплати за землю у 2022 та 2023 роках
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2120-20#top) Податковий кодекс України доповнено підпунктом 69.14 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу України, відповідно до якого:
Визначення мінімального податкового зобов’язання: відповідає ДПС (частина 5)
Публікуємо п'яту частину відповідей ДПС щодо МПЗ.
Підприємство сплатило податок на доходи фізичних осіб і військовий збір з доходу у вигляді дивідендів, виплачених на користь фізичної особи - засновника цього підприємства та який не перебуває у трудових відносинах з підприємством? Чи має право підприємство врахувати зазначені суми податку на доходи фізичних осіб і військового збору при обчисленні МПЗ?
МПЗ 2023: зміни у податковому кодексі. Відповіді на важливі питання (частина 4)
Нові питання щодо змін положень Податкового кодексу України в частині сплати МПЗ сьогодні у четвертій частині серії публікацій відповідей ДПС.
Підприємство займається вирощуванням риби. Маємо орендовані земельні ділянки біля ставка. Землю ніяк не обробляємо. Чи потрібно розраховувати МПЗ?
Згідно з частиною другою ст. 22 Земельного кодексу України до сільськогосподарських угідь належать рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги (рілля, що тривалий час не обробляється).
Визначення МПЗ 2023: відповіді на важливі питання (частина 3)
І знову публікуємо думку ДПС щодо мінімального податкового зобов'язання. Збираємо відповіді ще на 4 і 5 частину, не пропускайте важливе!
Якщо орендна плата за 2022 рік нарахована в грудні 2022 року, ПДФО і ВЗ з таких сум сплачено до 30.01.2023, сама орендна плата буде виплачена в 2023 році. Куди ці суми врахувати?
Оскільки ПДФО, ВЗ та орендна плата були сплачені в 2023 році, суб'єкт господарювання має право включити таку суму ПДФО, ВЗ та 20 відсотків витрат на оренду в розрахунок МПЗ за 2023 рік.
Мінімальне податкове зобов’язання: відповідає ДПС (частина 2)
Продовжуємо публікувати відповіді ДПС на важливі питання щодо мінімального податкового зобов'язання, незабаром чекайте на 3 частину. Також нагадуємо, що вперше зобов'язання з МПЗ виникає за результатами 2022 року.
Що входить до МПЗ?
МПЗ включає в себе податок на прибуток підприємств, ПДФО, військовий збір, єдиний податок та земельний податок.
Мінімальне податкове зобов’язання: хто, скільки й коли почне сплачувати новий податок за землю?
Нещодавно, увесь інформаційний простір сколихнула новина щодо того, що вже скоро власники та користувачі земельних ділянок мають сплачувати мінімальне податкове зобов'язання (далі - "МПЗ").
Кого це стосується, як працюватиме та які перспективи такого нововведення, розповіла юрист компанії EVERLEGAL Карина Сагайдак.