На запитання що може поставити крапку в історії з імпортом української продукції до країн ЄС, оскільки зараз вмішується політична складова, а саме 7 квітня, у Польщі відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування, а згодом, 6-9 червня, 2024 року обиратимуть членів Європейського парламенту, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що «ця історія може тривати і після виборів».
Про це пише Голос Today.
«Тому що процес євроінтеграції українського аграрного сектора і взагалі України до єврозони буде займати наступні кілька років. Питання аграрного сектора, воно буде болючим і завжди виникатиме на порядку денному в різних представників аграрних сфер Європейського Союзу. І тому нам потрібно бути готовими до цього і домовлятися», - зауважив експерт.
Стосовно того, яким може бути вихід з цієї ситуації, Марчук навів приклад відносин з Болгарією і Румунією, коли після 15 вересня, коли перестала діяти заборона на імпорт української продукції до шести східноєвропейських країн, ми випрацьовували механізм ліцензування.
«І тепер українська продукція іде транзитом, але при потребі того чи іншого виробника, який знаходиться в Болгарії чи Румунії, ми маємо можливість продавати наші продукти в тій кількості, які вони потребують. Такий механізм на сьогодні запропонований і для території Польщі. Це компроміс, на який ми як держава свідомо йдемо. Адже для нас політично існує рішення Європейської комісії, яке каже, що для України існує ліберальна політика експорту. Україна може повноцінно реалізувати свою продукцію без мит і без квот. Але відчуваючи тонкість і важкість проблем, які сьогодні виникають на території Польщі, ми як держава йдемо на поступки і шукаємо компроміс. Тепер дуже важливо, щоб цей компроміс також запрацював з іншої сторони», - резюмував Марчук.