Урядом прийнято постанову, яка закладає докорінні зміни в системі реформування МСЕК, яка впроваджуватиметься вже з 1 січня 2025 року в частині встановлення статусу інвалідності.
Про це повідомляє МОЗ.
Зокрема, запроваджується нова концепція оцінювання повсякденного функціонування людини – тобто оцінювання впливу травми чи хвороби на повсякденну діяльність.
Спрощується шлях для пацієнта: прибрали ЛКК з процесу, для певних обʼєктивних станів до оцінювання не треба чекати 120 днів лікарняного, направлення на дообстеження обмежені одним разом, окрім випадків із вагомими причинами.
Встановлюються обʼєктивні критерії направлення на оцінювання та критерії визначення заочних чи дистанційних засідань на основі переліку діагнозів та інтервенцій.
Забезпечується доступність та фаховість оцінювання завдяки складу команд з лікарів-практиків у найпотужніших лікарнях, які будуть рівномірно розподілені по території України.
Впроваджується електронна система для всього процесу, цифровізація усіх документів та дій, а вибір команди для справи – за системою відповідно до діагнозу та профілю команди. При цьому дані пацієнтів та лікарів будуть приховані одні від одного до дня засідання, що дозволить мінімізувати корупційні ризики.
Формується Центр оцінювання для оскарження рішень, який складатиметься з медичних фахівців з різних закладів країни.
З 1 січня 2025 року документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними. Для решти людей з інвалідністю, чий повторний огляд припадає на час впровадження нової системи, – термін повторного огляду подовжується на 6 місяців. Усі документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігаються.
Більш детально в інфографіці: