Для вирішення соціально-побутових питань сім’ї загиблого військовослужбовця хочуть передбачити надання грошової виплати.
У Верховну Раду України внесли законопроєкт №15455 «Про внесення змін до статті 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Детальніше розповідає "Адвокат права".
Загалом йдеться про матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, яку військовий міг отримати за життя, але не встиг цього зробити.
Що це за виплата?
Зараз військовослужбовці, крім строковиків, мають право один раз на рік отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Її розмір не може перевищувати місячного грошового забезпечення військовослужбовця. Така допомога виплачується на підставі:
- рапорту військовослужбовця;
- наказу командира.
Тобто за загальним правилом військовий має сам звернутися з рапортом, щоб отримати цю виплату!
У чому проблема?
Якщо військовослужбовець загинув, він об’єктивно вже не може подати рапорт. Через це виникає питання: чи може сім’я отримати матеріальну допомогу, яку військовий мав право отримати, але не отримав за життя? Автори законопроєкту пропонують прямо врегулювати це питання на рівні закону та зазначають, що смерть військовослужбовця має розглядатися як окрема підстава для виплати такої допомоги членам його сім’ї.
Що пропонують змінити?
Пропонується доповнити статтю 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». У законі хочуть передбачити, що членам сім’ї загиблого військовослужбовця гарантується виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір такої допомоги – місячне грошове забезпечення військовослужбовця.
Але є важлива умова: така виплата має надаватися лише тоді, якщо військовий НЕ отримав її за життя у встановленому порядку.
Якщо законопроєкт ухвалять, сім’я загиблого військовослужбовця зможе претендувати на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у випадку, коли сам військовий не встиг її отримати.










