Ч.13 ст. 39 Закону № 2275-VIII передбачено, що повноваження одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу можуть бути припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень лише шляхом обрання нового одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу або тимчасових виконувачів їхніх обов`язків.
Загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства (ч. 1 ст. 32 Закону № 2275-VIII) або іншим органом, визначеним Статутом товариства.
Водночас ВПВС у постанові від 06.09.2023 у справі № 127/27466/20 https://reyestr.court.gov.ua/Review/113430105 зауважила, що передбачений Статутом товариства голова загальних зборів на час спірних правовідносин за Законом № 2275-VIII не належав до органів, які можуть бути уповноважені статутом на скликання загальних зборів учасників.
У зв`язку із цим виконанню підлягали положення ч.ч. 2 – 5 та 11ст. 32 Закону № 2275-VIII, за змістом яких виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства.
Отже, директор для припинення своїх повноважень за своєю ініціативою мав скликати загальні збори учасників товариства з включенням до порядку денного питання про припинення своїх повноважень шляхом обрання нового директора або тимчасового виконувача його обов`язків.
При цьому директор мав дотриматись вимог статті 32 Закону № 2275-VIII та Статуту щодо порядку скликання загальних зборів учасників Товариства.
Оскільки директор надіслав учасникам товариства лише заяви, за змістом яких просив звільнити його із цієї посади та скликати загальні збори, ВПВС дійшла висновку, що немає підстав вважати, що права позивача були порушені внаслідок позбавлення його можливості припинити свої повноваження як директора товариства з незалежних від нього причин.