Справа Катерини Гандзюк: перше судове засідання апеляційного суду у новому складі суддів

Дата: 15.07.2024 17:25

19 липня 2024 року об 11:30 відбудеться перше судове засідання Київського апеляційного суду у справі Катерини Гандзюк з оновленим складом суддів.

Новим суддею колегії призначено Валентина Шроля, який замінив суддю Олександра Миколюка, повноваження якого завершились у зв'язку з досягненням 65-річного віку.

Про це зазначають юристи Юридичної компанії Міллер.

Чи продовжиться судовий розгляд?

Зміна складу суду може означати початок апеляційного розгляду справи з нуля. Проте наразі існує ймовірність саме продовження судового розгляду, це залежить безпосередньо від самого судді В. Шроля, який має право ознайомитися із справою у тому обсязі, що вже відбувся,  а також від сторони захисту – яка заявить або ні про розгляд справи в апеляційному суді спочатку.

Юристи нагадали про хід апеляційного розгляду справи:

  • 17 червня, у день народження Катерини Гандзюк, апеляційний суд оголосив про неможливість продовжувати розгляд скарги на вирок у її справі, що створює ризик для розумного строку розгляду.
  • На момент 17 червня апеляційний розгляд справи перебував на стадії оголошення апеляційних скарг сторони захисту та самих обвинувачених, при цьому сторона захисту В. Мангера повністю реалізувала своє право на оголошення сутті незгоди із вироком. Наступним таке право реалізувала б сторона захисту О.Левіна.
  • Минуло вже більше року від 26 червня 2023 року, коли Дніпровський районний суд міста Києва виніс вирок у цій справі, визнавши винними обвинувачених саме в організації нападу на Катерину Гандзюк, що спричинило її смерть.

Адвокати юридичної компанії Міллер впродовж 6-ти років представляють потерпілу сторону у цій справі – батька Катерини, пана Віктора Гандзюка.

Команда юристів продовжує висвітлювати деталі процесу та надає юридичну підтримку сім’ї Катерини, адже організатори вбивства  наразі оскаржують свої вироки в апеляційному провадженні. 

Визначення розумного строку розгляду справи має вирішальне значення.

Справедливість для потерпілих: родина Гандзюк має право на справедливе правосуддя, а затягування розгляду справи призводить лише до додаткових страждань та психологічного навантаження.

Запобігання уникненню покарання: в багатьох випадках існують строки давності, після яких обвинувачені можуть уникнути покарання. Як у справі Катерини Гандзюк, якщо до липня 2028 року не буде винесено остаточного вироку, обвинувачені можуть уникнути справедливого покарання.

Тільки суспільний розголос та увага медіа дозволять зробити розгляд справи справді відкритим та сприятиме повному, всебічному та неупередженому правосуддю задля того, щоб жодна винувата особа не уникнула відповідальності.