ДБР скерувало до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо колишніх Міністра внутрішніх справ України та виконуючого обов’язки начальника ГУ МВС України в місті Києві часів Януковича, які під час Революції Гідності у листопаді 2013 – лютому 2014 років керували так званими «тітушками».
Завершення розслідування у цьому важливому кримінальному провадженні є фіналом розслідування причетності до організації насильства в цей період «тітушок». Слідство довело, що посадові особи МВС залучали найманців до протиправних дій, спрямованих на перешкоджання мирним протестам.
Так, за даними слідства, зазначені «топправоохоронці» організували:
- викрадення в ніч з 20 на 21 січня 2014 року з приміщення Олександрівської клінічної лікарні м. Києва двох учасників руху «Євромайдан», катували їх та умисного вбили одного з них;
- викрадення та позбавлення волі 21 січня 2014 року у районі станції метро «Почайна» в м. Києві активіста та подальшого його катування в ніч з 21 на 22 січня 2014 року в наметовому таборі біля станції метро «Бориспільська» в м. Києві;
- вчинення 18-19.02.2014 на перехресті вулиць Володимирська та Велика Житомирська в м. Києві умисного вбивства журналіста, замахів на вбивство інших протестувальників та нанесення їм тілесних ушкоджень.
Протиправні дії, вчинені під керівництвом колишніх посадовців органів внутрішніх справ, призвели до тяжких наслідків: загибелі людей, заподіяння різного ступеня тяжкості тілесних ушкоджень та залякування мирних громадян.
Зазначеним особам загрожує довічне позбавлення волі — за вчинення злочинів, передбачених цілою низкою статей.
Провадження щодо протиправних дій безпосередньо «тітушок» вже перебувають на розгляді в судах, а по декому вже винесені вироки, зазначили в ДБР.