страховий стаж

Як зараховується страховий стаж?

Дата: 22.05.2024 13:19

Питання страхового стажу є надзвичайно важливим не лише в контексті призначення пенсії, але й можливості отримати допомогу по безробіттю, допомогу по тимчасовій втраті працездатності, окремих видах соціальних допомог.

В Україні змінюються правила рахування пенсійного стажу: деталі

Дата: 07.05.2024 10:44

Верховна Рада України ухвалила законопроект №9453 про внесення змін до деяких законів щодо пропорційного обчислення страхового стажу. В результаті в страховий стаж під час розрахунку пенсії будуть враховувати той період, коли українці працювали за кордоном.

Зокрема, для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення, пояснили в Мінсоцполітики. Це допомже деяким українцям отримати пенсію.

При призначенні пенсії українцям, які працювали за кордоном, зараховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах

Дата: 25.04.2024 19:55

Верховна Рада ухвалила законопроект, який розв'язує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли в українців через початок повномасштабної російської агресії.  

Мова йде про законопроект №9453, повідомляє Мінсоцполітики.

Як підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки чи записів у ній

Дата: 15.04.2024 21:24

Якщо трудова книжка втрачена чи в ній бракує записів про трудову діяльність, є інші способи підтвердити те, що людина справді працювала. У цій статті розбираємо способи підтвердження стажу, коли є письмові докази, є свідки, якщо підприємство на непідконтрольних Уряду України територіях, якщо людина вела селянське господарство чи була ФОП і платила страхові внески і якщо працювала, поки була засуджена. Та коли доведеться звертатися до суду. 

Щорічне збільшення страхового стажу: скільки років потрібно відпрацювати, щоб вийти на пенсію?

Дата: 05.01.2024 13:17

В Україні щороку збільшується кількість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком – відсьогодні для цього треба мати не менш як 31 відпрацьований рік.

Нагадаємо, що середня тривалість життя жінки становить 78 років, а чоловіка – 68 років!

 

1. Право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу:

Коли можуть незарахувати страховий стаж: у Пенсійному фонді розповіли про поширені випадки

Дата: 24.12.2023 12:51

Про умови зарахування страхового стажу і причини виникнення періодів із незарахованим страховим стажем пояснили у Головному управлінні Пенсійного фонду Вінниччини

Так, за словами завідувача Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення Віталія Карабіньовського, основні причини відсутності підтвердження сплати страхових внесків за відпрацьований період наступні:

Скільки потрібно страхового стажу, щоб вийти на пенсію у 2024 році - роз'яснення Мінсоцполітики

Дата: 14.12.2023 12:09

Українці можуть вийти на пенсію після того, як виповниться 60 років. У 2023 році у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років але до 2028 року він щорічно змінюватиметься.

Як "купити" страховий стаж: у Пенсійному фонді розповіли про добровільне страхування

Дата: 07.11.2023 11:08

Починаючи з березня поточного року українці отримали можливість “купити“ страховий стаж собі або іншим особам без укладання паперового договору та без відвідування державних установ.

Хто може це зробити?

Страховий стаж в умовах воєнного стану: які періоди зараховуються, а які ні?

Дата: 18.06.2023 09:13

В умовах воєнного стану законодавство, що регулює трудові відносини та сферу зайнятості загалом, зазнало чималих змін. Як наслідок, і працівники, і роботодавці зіткнулися з ситуаціями, коли за законом певні періоди роботи перестали зараховуватися до страхового стажу.

У ПФУ відповіли чи можна докупити стаж за певний попередній період

Дата: 09.04.2023 10:16

Закон України від 04.11.2022 № 2734-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні» лише доповнює та розширює механізм добровільної участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Усі функції та можливості, які були доступні в системі добровільної участі раніше, доступні і сьогодні.

Підписка на страховий стаж