Догляд за хворими родичами часто надає чоловікам право на відстрочку, однак все ж існують випадки, коли й таку людину можуть мобілізувати.
Детальніше про такі випадки розповів одеський адвокат Олексій Шалару, пишуть Новини.pro.
Річ у тім, що для оформлення догляду за членом родини, потрібно зібрати повний пакет необхідних документів. Надалі комісія має з ними ретельно ознайомитися. І тільки після цього слід звернутися до ТЦК із заявою для отримання відстрочки.
Однак ця процедура може бути досить тривалою. Зокрема й розтягнутися на кілька місяців. І за цей час людину можуть призвати.
Крім того, ще потрібен час, аби зібрати необхідні документи, до яких входять:
- документи, що підтверджують родинні зв’язки, (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про народження особи, яка здійснює догляд, свідоцтво про народження дружини або чоловіка);
- документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу іншого працездатного члена сім’ї в постійному догляді, довідка про смерть такого члена сім’ї, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім, або рішення суду про оголошення померлим, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин);
- документи про отримання компенсації (допомоги чи надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї, які могли б здійснювати такий догляд.
Подібний процес є довгим, тому чоловіка дійсно можуть призвати за ці кілька місяців.
Згідно зі слів Олексія Шалару, поки всі формальності не виконані, відстрочка не є чинною.
"Тому не будьте так впевнені, що ви сьогодні подали, завтра вам розглянули. Якщо вас зупинили, у вас немає підстав для відстрочки, то все — це мобілізація", – заявив адвокат.
Водночас він додав, що такого військовозобовʼязаного не можуть одразу затримати, адже це незаконно. Олексій Шалару пояснив. що уповноважені особи мають перевірити документи по базах і, у разі підтвердження відстрочки, відпустити людину.