Верховна рада України дозволила конфісковувати майно у проросійських іноземців

Дата: 12.05.2022 19:02

Народні депутати ухвалили законопроект №7194 про конфіскацію майна у тих, хто підтримує російську агресію.

Про це повідомляє Realist.online з посиланням на веб- сайт Верховної Ради України.

За документ проголосували 334 народні обранці.

Законопроект дозволяє за рішенням суду конфісковувати майно у тих, хто підтримує війну в Україні та сприяв початку російського вторгнення.

Метою цього законопроекту є перешкоджання використанню економічних активів на шкоду національній безпеці України та залучення активів, які є основою для діяльності, спрямованої на підготовку, розпалювання та ведення агресивної війни (включаючи агресивну пропаганду), для посилення оборони України та відшкодування завданих збитків", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Конфіскація стосується майна фізичних та юридичних осіб Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Активи, що належать фізичній чи юридичній особі та активи, якими така особа прямо чи опосередковано розпоряджається, стягуватимуться у дохід держави. Надалі вони використовуватимуться для посилення обороноздатності та відновлення України.

"Пропонована процедура застосування цієї санкції дозволить суду здійснити оцінку того, чи є накладення такої санкції легітимним та пропорційним з урахуванням дій, вчинених конкретною особою", - повідомляють автори законопроекту.

Важливо відзначити, що йдеться про повне позбавлення майна, а не обмеження права розпоряджатися ним (як класичні санкції). Тому застосовуватися такий суворий захід буде лише в період дії правового режиму воєнного стану та стосується тих осіб, щодо яких попередньо вже було застосовано санкції у вигляді блокування активів.