Способів вручення/направлення повістки є стільки, наскільки вистачає уяви. Наприклад, на «Вайбер» надходить повідомлення про отримання рекомендованого листа від якоїсь служби або у поштовій скриньці ви знаходите повідомлення про отримання рекомендованого листа чи вам телефонують із пошти та повідомляють про лист від якоїсь комунальної контори.
Про один із таких способів розповідає адвокат Роман Сімутін.
Так, ви приходите на пошту, де вам спершу дають підписатися на корінці до рекомендованого відправлення, бо так має бути. А як ми зазвичай робимо? Ставимо підпис, забираємо лист, а вже потім читаємо.
І що бачимо в графі відправник? Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки!
Також, як повідомляє Роман Сімутін розглядається варіант, що в 2024 році українців призовного віку від 25 до 60 років у Німеччині та інших країнах можуть попросити з'явитися до призовних пунктів Збройних Сил. Про це в інтерв'ю WELT TV, «Bild» і «Politico» повідомив Рустем Умєров.
Міністр оборони України говорив лише про запрошення, але, як зазначає німецьке видання, він дав зрозуміти, що можуть бути і санкції, якщо запит не виконають: "Ми все ще обговорюємо, що буде, якщо вони не приїдуть добровільно".
Міністр зазначив, що важлива справедливість у питанні мобілізації. Важливо, як військові будуть навчені та оснащені, де і коли вони будуть служити та коли їх демобілізують. Також він розповів, що для новобранців будуть "варіанти вибору" залежно від їхніх здібностей.
Згодом Міноборони уточнило слова Умєрова:
"Міністр закликає приєднуватися до Збройних сил всіх громадян України, де б вони не знаходилися. Від того, що хтось не отримав повістку, загроза Україні не зменшується. Чи стосується це тих українців, що перебувають за кордоном? Безумовно. Країна продовжує потребувати долучення усіх громадян, які можуть доєднатися до війська. Якщо питання про механізм покарання чи юридичного тиску на тих хто за межами України, – то зараз на порядку денного цього немає. Завдань, що стосуються рекрутингу, покращення механізму мобілізації, покращення системи підготовки тощо — більш, ніж достатньо".
Адвокат Роман Сімутін нагадав, що наразі немає юридичних механізмів масової екстрадиції українців з-за кордону.