Знущання над українськими військовополоненими: в ОГП зафіксували два військових злочини росіян

Дата: 04.06.2024 11:50

Начальник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов розповів Радіо Свобода про розслідування, розпочате після поширення в інтернеті відео з жорстоким поводженням з військовополоненими.

Зокрема, 2 червня прокурори Харківської обласної прокуратури розпочали розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

"Наразі встановлюються всі обставини і висока ймовірність, що такий факт мав місце, тому що це непоодинокі випадки. Це поширена практика ставлення російських військовослужбовців, їх командування до військовополонених, що демонструє свідому зневагу до міжнародного гуманітарного права.

З того відео, яке ми бачили, ми можемо встановити мінімум два воєнних злочини, передбачені, в тому числі Римським статутом" - зазначив прокурор. 

Він додав, що наразі встановлюються всі особи, обличчя яких є на відео, та місце вчинення можливого злочину.

"У таких випадках зазвичай складно ідентифікувати військовослужбовців, адже вони маскуються. Ці ж настільки нахабно себе поводять, що, я думаю, це дуже спростить нам роботу" - повідомив Юрій Бєлоусов.

В свою чергу "OSINT Бджоли", "Evocation" та інші OSINT-команди незалежно одна від одної вже дійшли до висновку, що фігурант відео - Алєксєй Кіпрін (товарищ відомого неонациста Мільчакова). Він ще в 2015 році доданий в базу "Миротворець" за участь в агресії проти України.