Колишнього одеського військкома Євгена Борисова було затримано у Києві (відео, фото ДБР)

Дата: 24.07.2023 11:29

ДБР затримало у Києві колишнього начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова.

Як повідомляється, він намагався втекти від слідства — змінював номери телефонів, автомобілів, місце перебування. Активні пошуки тривали два дні.

Борисова підозрюють:

  • у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);
  • у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);
  • в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).

Йому загрожує 10 років тюрми. В суботу йому було оголошено про підозру у незаконному збагаченні та в умисному ухиленні від несення служби.

"Враховуючи намагання колишнього воєнкома сховатися від правосуддя, працівники ДБР проситимуть суд залишити його під вартою без можливості внесення застави" - повідомили у відомстві.

Також у ДБР нагадали про інформацію, яка стала загальновідомою завдяки, в тому числі, журналістським розслідуванням:

- мати ексвоєнкома минулого року стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро. Окрім елітної закордонної нерухомості, вона цьогоріч придбала автомобіль Mercedes-Benz EQV за майже 3 млн грн.

- теща ексвоєнкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку (без підтвердження законного походження коштів), а саме: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG, Toyota Land Cruiser.

- дружина ексвоєнкома також придбала закордонну нерухомість: офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро, також не маючи для цього достатньої кількості законно отриманих активів та доходів.

Відео, фото ДБР

Борисов