Київ увійшов до десятки найгірших міст світу для життя в 2024 році, – The Economist

Дата: 26.06.2024 21:45

Київ увійшов до десятки найгірших міст світу для життя в 2024 році.

Про це пише The Economist.

Щорічне дослідження оцінює 173 міста за п’ятьма категоріями: стабільність, охорона здоров’я, культура та навколишнє середовище, освіта та інфраструктура. 

У 2024 році Відень знову посів перше місце, отримавши титул найзручнішого для життя міста у світі третій рік поспіль. Столиця Австрії отримала ідеальні бали в чотирьох з п’яти категорій індексу. 

До п’ятірки лідерів увійшли ще три європейські міста: Копенгаген, Цюрих і Женева. Усі три вирізняються своєю скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до зниження рівня злочинності та меншої кількості людей на дорогах і системах громадського транспорту. Два канадських міста — Калгарі та Ванкувер — і чотири міста Азіатсько-Тихоокеанського регіону — Мельбурн, Сідней, Осака та Окленд — завершують першу десятку.

Дамаск в умовах війни залишається в нижній частині таблиці. Сирійська столиця була найменш придатним для життя містом у цьому індексі з 2013 року, і в 2024 році вона набрала лише 30,7 бала.

Київ також має погані показники в цій категорії, поштовхнувши його в десятку останніх міст за індексом другий рік поспіль. 

1