Мінреінтеграції

Внутрішні переселенці можуть підтверджувати трудовий стаж зі слів свідків - Мінреінтеграції

Дата: 17.09.2023 10:10

Є випадки, коли українці, які виїхали з тимчасово окупованої території (ТОТ), потребують підтвердження трудового стажу для пенсій, але не мають трудових книжок або відповідних записів. 

Як повідомляє Мінреінтеграції питання було розглянуте на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Врегульовано низку важливих питань правового режиму на ТОТ: встановлено принцип визначення таких територій

Дата: 16.09.2023 10:09

Кабмін схвалив постанову «Деякі питання визначення правового режиму на тимчасово окупованій території України».

Закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визначає поняття «адміністративна межа» та «лінія зіткнення».

Уряд встановив принцип визначення таких територій. Це, зокрема, забезпечить реалізацію мешканцями прифронтових територій передбачених Законом пільг. Так, Уряд чітко визначив, які саме населені пункти вважаються такими, що знаходяться на лінії зіткнення.

Уряд встановив вимоги до облаштування місць тимчасового проживання ВПО

Дата: 01.09.2023 15:46

Кабмін схвалив постанову, яка затверджує Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Він визначає механізм утворення й обліку таких місць, а також мінімальні вимоги для життєзабезпечення ВПО. 
 
Зокрема, передбачено розділення приміщень на місця загального користування та з облаштованими ліжко-місцями. Встановлюються вимоги до температурного режиму, мінімальної площі для одного ліжко-місця, обладнання кухнями, душовими/туалетними кімнатами, пральними машинами й іншим. 
 

Увага! В дев’яти населених пунктах Донеччини оголошено примусову евакуацію дітей

Дата: 05.08.2023 14:43

Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану підтримано звернення Донецької ОВА щодо проведення примусової евакуації дітей ще із дев’яти населених пунктів Донецької області, які знаходяться поблизу районів ведення бойових дій.

Зокрема, йдеться про Ямпiль, Зарiчне, Торське, Opixyвaтку, Никонорiвку, Малинiвку, Тихонiвку, Васютинське та Рай-Олександрiвку. Через складну безпекову ситуацію та ворожі обстріли звідти буде примусово евакуйовано 130 дітей.

У Мінреінтеграції повідомили про зміну періодів виплат для ВПО

Дата: 02.08.2023 13:30

Згідно з Постановою КМУ від 11 липня 2023 року № 709, яку розробило Мінсоцполітики, змінено періоди виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Так, у серпні й у подальшому буде два виплатних періоди допомоги ВПО – до 15 і 28 числа.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тисяч гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

Сайти українських держорганів стануть доступними для людей з порушеннями зору, слуху та моторики

Дата: 27.07.2023 09:08

Уряд ухвалив постанову, яка зобов’язує державні органи зробити всі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів - контент на інформаційних ресурсах повинен стати більш інклюзивним для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики.  
 

Хто має право на звільнення від сплати адмінзбору за оформлення паспорту

Дата: 26.07.2023 07:53

Під час оформлення внутрішнього або закордонного паспорта необхідно сплачувати адміністративний збір, однак, за певних умов громадяни можуть бути звільнені від його сплати. 

В яких випадках це можливо, пояснили у ДМС.

Зокрема, 

1. Адміністративний збір не справляється, якщо паспорт громадянина України оформлюється вперше. 

Як отримати/обміняти посвідчення водія громадянам з тимчасово окупованих територій?

Дата: 20.07.2023 12:49

Для отримання посвідчення водія необхідно подавати документи з відомостями про зареєстроване місце проживання отримувача.

А як отримати посвідчення водія громадянами, які зареєстровані на ТОТ або в паспортних документах яких не зазначено зареєстрованого місця проживання?

Безкоштовна евакуація з Сумщини: звідки і куди можна виїхати розповіли в Мінреінтеграції

Дата: 16.07.2023 09:26

З міста Суми до Києва розпочали курсувати евакуаційні потяги.  У Мінреінтеграції повідомили деталі та розклад руху.

Так, евакуаційний потяг курсуватиме щодня: з Сум відправлятиметься о 6:47, до Києва прибуватиме об 11:41. 

На вокзалі Укрпошта буде виплачувати кожному громадянину по прибуттю 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю та 2 тисячі гривень для всіх інших осіб. 

Усіх бажаючих Київська ОВА буде розміщувати в модульному містечку Вишгородського району. 

В Україні набирають помічників ветеранів: як взяти участь в експериментальному проєкті?

Дата: 12.07.2023 20:55

Триває набір для участі в експериментальному проєкті щодо запровадження Інституту помічника ветерана. 

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Проєкт створений для ветеранів та членів їхніх родин, які готові допомогти іншим ветеранам пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя, отримати послуги та пільги, які гарантовані їм державою.

У проєкті можуть взяти участь ветерани війни та члени їхніх сімей, постраждалі учасники Революції Гідності тощо. 

Підписка на Мінреінтеграції