Мобілізація в Україні: як будують плани щодо залучення військовозобов'язаних та резервістів

Дата: 17.03.2022 12:52

Збройні сили України розпочали мобілізацію наступної другої черги військовозобов'язаних, які не входили до списку резервістів першої черги.

Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр поділилася інформацією про те, як в Україні будують плани щодо призову військовозобов'язаних та резервістів.

У зв'язку з військовою агресією РФ проти України починаючи з 24 лютого 2022 року на підставі Указу Президента України №69/2022 "Про загальну мобілізацію" в державі оголошено та проводиться загальна мобілізація протягом 90 діб.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань здійснюється в обсягах, визначених мобілізаційними планами. Зараз ці плани є із грифом «таємно».

Планування наступних кроків проведення мобілізаційних заходів у державі залежить від розвитку ситуації на лінії зіткнення.

Крім того, в Кабміні ухвалили рішення розширити список можливостей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Про це на брифінгу заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

"Ми зробили дві основні зміни. Перше – зафіксували в нормативному полі, що люди, які зараз змінюють місце проживання у зв'язку з військовими діями, є внутрішньо переміщеними особами. Це стосується людей, які після введення воєнного стану 24 лютого 2022 перемістилися з регіонів, де ведуться активні бойові дії, перелік яких визначено урядом. По-друге, ми надали додаткові канали для звернення за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи", - повідомила вона.

Так, тепер отримати таку довідку можна буде в ЦНАП, у уповноваженої особи в громаді і закріпити її в "Дія". У Мінсоцполітики просять своєчасно подавати заявку до "Дія", щоб уряд міг дізнатися про потреби та надсилати адресну допомогу.

"Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, то тепер людина за довідкою зможе звернутися до уповноваженої особи громади, ЦНАП, а потім просто подати заяву через "Дію". Таким чином, ми зможемо швидко зібрати інформацію про внутрішнє переміщених особах в одному місці, побачити їхній "соціальний портрет" та зрозуміти потреби для того, щоб запропонувати якісні та адресні механізми підтримки", — прокоментувала Марина Лазебна.

Апостроф