мобільний зв'язок

Роумінг для українців в країнах ЄС продовжено ще на рік

Дата: 11.07.2023 09:53

Спільна заява мобільних операторів України та Євросоюзу продовжує діяти. Українці, які вимушено виїхали до країн ЄС, зможуть і надалі телефонувати рідним за цінами українських операторів.

Про це повідомляє Мінцифра.

Наразі 22 європейських оператора надають українцям безоплатний роумінг. З нашого боку заяву підтримують 7 мобільних та фіксованих операторів.

Тим часом українське законодавство готується до інтеграції в зону вільного роумінгу ЄС. Наступний крок — схвалення Радою ЄС та ухвалення остаточного рішення.

Старлінки будуть завозитися в Україну без мита і ПДВ, - Шмигаль

Дата: 01.12.2022 09:11

Уряд веде перемовини про можливість придбання нової великої партії з тисяч систем Starlink для "Пунктів незламності".

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зазначає Урядовий портал.

"Сьогодні ми затвердили необхідні документи, аби старлінки завозилися в Україну без мита і ПДВ. Це здешевить їхню вартість і дозволить забезпечити їх для якнайбільшої кількості людей та організацій", — зазначив очільник Уряду.

Поради, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

Дата: 27.11.2022 10:33

Ворог атакував інфраструктуру по всій країні, у тому числі мішенню ворога знову стали обʼєкти, які забезпечують роботу звʼязку.

У звʼязку з цим Держспецзв'язку рекомендує обмежити споживання мобільного зв'язку до мінімуму пише телеграм канал "Ти ж юрист".

Зокрема рекомендується:

ЄС скасовує платний роумінг для України

Дата: 15.09.2022 13:31

Європейський Союз скасовує платний роумінг для України, повідомляє Ти ж ЮРИСТ.

Це дозволить українцям по всьому ЄС та на батьківщині користуватися послугами своїх мобільних операторів та не платити за дзвінки з-за кордону.

"Ми дамо можливість Україні максимально використати її потенціал. Спираючись на успіх шляхів солідарності для забезпечення безперебійного доступу до єдиного ринку", – заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Це означає, що українці зможуть подорожувати до ЄС та не платити за роумінг навіть після закінчення війни.

Як користуватися послугами різних мобільних операторів без заміни SIM-картки

Дата: 16.03.2022 13:52

В умовах війни в Україні, щоб уникнути ризиків відключення мобільного зв'язку, оператори об’єдналися, і тепер дають українцям можливість оперативно переключатися на іншого оператора, якщо власний перестав працювати.

Щоб підключитися до іншого оператора достатньо встановити на телефоні відповідні налаштування

Сім-карти за паспортом: в Україні вступив в силу закон, за яким сім-картки прив'яжуть до паспортних даних

Дата: 01.01.2022 00:21

З 1 січня 2022 року набувають чинності зміни до Закону України "Про електронні комунікації", відповідно до яких українці повинні обовʼязково реєструвати сім-карти, привʼязуючи їх до паспортних даних.

Про це повідомляє Бабель з посиланням на документ, оприлюднений на сайті Ради.

Так, норми закону передбачають перехідний період до 1 січня 2025 року, за який час абоненти, які користувалися послугами мобільних операторів, повинні ідентифікувати себе.

Абонентів мобільного зв’язку хочуть ідентифікувати

Дата: 16.08.2021 16:17

Народні депутати планують запровадити примусову реєстрацію абонентів мобільних операторів, блокувати "сірі" смартфони по IMEI-коду і ввести кримінальну відповідальність за ввезення в Україну і продаж "сірих" смартфонів та навіть за зміну цих кодів. Нововведення зафіксовані в трьох законопроєктах, винесених на обговорення Комітетом з питань цифрової трансформації ВРУ.

Підписка на мобільний зв'язок