МСЕК

Порядок встановлення інвалідності: детальне роз'яснення від фахівців БПД

Дата: 14.05.2024 09:54

Інвалідність – міра втрати здоров’я у зв’язку із захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження життєдіяльності особи, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

Уряд затвердив перелік документів для проходження медико-соціальної експертизи при отриманні інвалідності

Дата: 07.05.2024 09:31

Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують встановлення інвалідності і, зокрема, серед військовослужбовців. У зв’язку з цим було визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти для проходження медико-соціальної експертизи.

Як зазначають у МОЗ, це дозволить зменшити навантаження на людей та скоротить терміни оформлення документів для подачі до медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

1,2 млн доларів, 103 тис євро, 3,2 млн гривень: на Запоріжжі викрили посадовців МСЕК, які робили фіктивну "інвалідність"

Дата: 21.03.2024 19:08

На Запоріжжі поліція викрила корупційну схему за участі посадовців МСЕК, які допомагали військовозобов’язаним отримувати фіктивну групу інвалідності.

Як повідомили в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України посадова особа центру медико-соціальної експертизи, маючи вплив на керівників підпорядкованих комісій, сприяла військовозобов’язаним отримати фіктивну групу інвалідності.

Родич посадовця був у якості посередника, підшукуючи клієнтів та тримаючи з ними зв'язок.

Як продовжити дію довідки МСЕК під час воєнного стану, а також оскаржити рішення МСЕК/ЛКК - роз'яснення

Дата: 04.10.2023 18:52

На період дії воєнного стану процедуру встановлення та продовження інвалідності було значно спрощено.

Як це зробити роз'яснили у Міністерстві охорони здоров'я

Зокрема, якщо  у період дії воєнного стану людині потрібно пройти повторний огляд, але вона не має можливості цього зробити, – можна пройти огляд пізніше – протягом шести місяців після припинення/скасування воєнного стану.

У МОЗ нагадали контакти та телефони медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні

Дата: 04.09.2023 17:51

В період дії воєнного стану в Україні процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена і медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності. Інакше кажучи, людина може пройти медико-соціальну експертизу незалежно від місця реєстрації, а за місцем фактичного перебування особи. Крім того, якщо пацієнт не має змоги особисто прийти на огляд МСЕК, рішення ухвалюється заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Секретар РНБО Данилов анонсував ревізію ВЛК: деякі категорії чоловіків обстежать повторно

Дата: 20.08.2023 20:48

Після зміни керівників обласних ТЦК влада візьметься за ВЛК та МСЕК. Деякі їхні висновки будуть піддані ретельному аналізу і частина чоловіків, які отримали висновок медиків про непридатність до служби в армії, будуть обстежені повторно.

Про це розповів секретар РНБО Олексій Данилов в ефірі Українського радіо, пише today.ua

Які документи необхідні для проходження МСЕК?

Дата: 10.07.2023 09:13

Медико-соціальна експертиза проводиться для встановлення інвалідності хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особам з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. 

Оформлення інвалідності для військовослужбовців: у МОЗ роз'яснили про спрощену процедуру

Дата: 14.06.2023 19:40

Для спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи військовослужбовцям і наближення цієї послуги до них з початку року в регіонах України відбулося понад 750 виїзних засідань МСЕК у місцях перебування, лікування та реабілітації поранених.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Як пройти МСЕК в Україні: процедура та перелік необхідних документів

Дата: 12.06.2023 09:42

Медико-соціальна експертиза (МСЕК) проводиться для встановлення інвалідності хворим, які досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання та особам з інвалідністю за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів. 

Як подати документи до МСЕК, оскаржити рішення та продовжити строк дії документа про інвалідність?

Дата: 24.05.2023 12:04

Як подати документи на МСЕК і який лікар має дати направлення? Як оскаржити рішення МСЕК? Як продовжити строк дії документа про інвалідність?

У Міністерстві охорони здоров'я України надали відповіді на запитання, з якими найчастіше звертаються українці на «гарячу лінію». 

Підписка на МСЕК