Скасовано майже пів тисячі фейкових довідок про інвалідність, виданих посадовцями харківської МСЕК - СБУ
За матеріалами СБУ скасовано майже пів тисячі фейкових довідок про інвалідність, які видали посадовці харківської МСЕК.
За матеріалами СБУ скасовано майже пів тисячі фейкових довідок про інвалідність, які видали посадовці харківської МСЕК.
МОЗ разом із правоохоронцями перевіряють рішення медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів.
Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я України, для перевірки сформований перелік з 2636 справ посадових осіб з понад 70 державних органів.
В Україні впроваджується нова система оцінювання повсякденного функціонування (замість МСЕК), яка дозволяє комплексно оцінити стан здоров’я людини та його вплив на щоденне життя.
Це важливий крок у реформі, спрямований на забезпечення прозорості та підтримки людей з обмеженнями життєдіяльності.
Про це зазначили у МОЗ і надали детальне роз'яснення як відбувається віднині цей процес.
Оцінювання повсякденного функціонування особи, яке проводять експертні команди, є важливою частиною медичних послуг і якщо людині потрібні додаткові обстеження чи вузькопрофільна допомога, команда має право оформити направлення.
Про деталі таких направлень прозповіли у МОЗ.
Що таке направлення?
Це документ, що забезпечує доступ до послуг, які не можуть бути надані лікарем, що вас лікує.
Направлення потрібне для:
Рішення експертної команди оцінювання повсякденного функціонування (ЕКОПФО) — це важливий документ, що визначає ступінь порушень функціонування людини та її потреби у підтримці.
Про пороядок ухвалення рішень розповіли у МОЗ.
Процес оцінювання включає:
З 1 січня 2025 року почала діяти нова система оцінювання повсякденного функціонування експертними командами (ЕК). Як пройти оцінювання в новій системі?
Лікар оцінює стан вашого здоров'я, проводить необхідні обстеження та, за потреби, формує направлення на оцінювання.
Основні цілі направлення на оцінювання:
Реформа МСЕК передбачає доступність послуг для громадян незалежно від їхнього місця перебування, у тому числі і за кордоном. Завдяки впровадженню нових підходів до оцінювання стану здоров’я, особи, які тимчасово чи постійно перебувають за межами країни, зможуть отримати необхідну підтримку та правову допомогу.
Про це повідомили у МОЗ і нагадали алгоритм для громадян, які перебувають за межами України.
З 1 січня 2025 року медико-соціальну експертизу замінять оцінюванням повсякденного функціонування. Воно визначатиме індивідуальні потреби людини для її повернення до активного життя з відповідними допоміжними засобами, компенсаціями, виплатами та пільгами.
Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.
Як відбуватиметься процедура встановлення групи інвалідності в новій системі оцінювання повсякденного функціонування для військовослужбовців розповіли в Офісі Омбудсмена.
Деталі в інфографіці:
Український політолог та директор "Українського Інституту Політики" Руслан Бортнік разом із ексзаступницею міністра охорони здоров'я України 2014-2015 років Наталією Лісневською поговорили про українську медицину, зокрема, який поточний стан, перспективи та проблеми в цій галузі?
Також обговорили, які ключові недоліки медичної реформи Уляни Супрун та які функції на сьогодні виконує НСЗУ?
Які нові платні послуги запровадять у лікарнях і що не так із діяльністю МСЕК?
Яка середня заробітна плата в лікарів та мед.персоналу в Україні?
Про основні законодавчі зміни, які очікуються після Нового року розповів адвокат Роман Сімутін.
Зокрема, це стосується ліквідації МСЕК та строків підтвердження інвалідності у зв’язку з ліквідацією, питання бронювання військовозобов'язаних та хто може підпасти під мобілізацію у зв’язку з кібератакою на держреєстри, штрафів ТЦК та СП та відповідальність за порушення комендантської години.
ЛІКВІДАЦІЯ МСЕК І ПЕРЕПІДТВЕРДЖЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ