НАБУ і САП викрили двох народних депутатів на спробі підкупу топпосадовців у сфері відновлення країни

Дата: 21.11.2023 15:35

НАБУ і САП повідомили про викриття низки корупційних злочинів, пов’язаних із відновленням України. Зокрема, було викрито двох чинних народних депутатів на спробі підкупу топ посадовців.

Так, народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США.

В антикорупційних органах прізвище нардепа не згадують, але за повідомленням ЗМІ це депутат від фракції "Слуга народу" Андрій Одарченко. 

В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.

Після виділення коштів з фонду на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США.

"Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати" - повідомили в НАБУ.

12

Також, НАБУ і САП спільно з Віцепрем'єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також головою Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України викрили чинного народного депутата Сергія Лабазюка, за сумісництвом власника великого будівельного та аграрного бізнесів, на пропозиції неправомірної вигоди.

Як зазначається, у серпні 2023 року він звернувся до топ посадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії.

3

Після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України народний обранець через довірену особу надав викривачу-топ посадовцю Державного агентства відновлення обіцяний відсоток у сумі 150 тис. дол. США. Передача неправомірної вигоди відбулась на паркінгу одного зі столичних супермаркетів, а гроші знаходились у китайській шкатулці (на головному фото).

3

"Слідчі дії стосовно народних обранців стали можливими завдяки особистому сприянню Генерального прокурора" - зауважили в НАБУ.