Націоналізовано активи компанії, пов’язаної з російським букмекером та представниками держави-агресора

Дата: 01.06.2024 09:41

За матеріалами Офісу Генпрокурора Міністерство юстиції України через суд стягнуло в дохід держави цінні папери та кошти на суму понад 1,8 млрд грн., які належать компанії-нерезиденту Латвійської Республіки, що пов’язана з країною-агресором.

Під час досудового розслідування встановлено, що ця компанія має тісний зв’язок з російським букмекером «1xBet» та іншими суб’єктами, і до неї застосовано санкції.

Джерелами походження коштів, що надходили на банківські рахунки компанії-нерезидента, яка, серед іншого, здійснює процесинг букмекерської діяльності на території держави-агресора, були перерахування з російських і білоруських фінансових установ.

Матеріали кримінального провадження стали підставою для пред’явлення Міністерством юстиції України позову до Вищого антикорупційного суду про націоналізацію майна цієї компанії. 

Досудове розслідування за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України триває та здійснюється ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора (ст. 110-2 КК України).

За матеріалами ОГП