Невиплата військовослужбовцям 100 тис грн: які докази досліджують суди у таких справах?

Дата: 28.08.2024 09:36

Які докази мають дослідити суди у справах про невиплату військовим 100 тисяч гривень?

Судовою практикою ділиться "Адвокат права

ВАЖЛИВО!

Перебування військовослужбовця в районі ведення бойових дій саме по собі НЕ Є ДОСТАТНЬОЮ ПІДСТАВОЮ для виплати додаткової винагороди у розмірі до 100 000 грн на місяць, передбаченої Постановою №168.

КЛЮЧОВА УМОВА!

Виконання військовослужбовцем спеціальних бойових завдань та заходів, які у розумінні Постанови №168 означають «безпосередню участь військовослужбовця у бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії в період здійснення зазначених заходів» та підтвердження цих обставин указаними документами.

При розгляді справ, де військовослужбовці оскаржуть невиплату їм винагороди до 100 000 грн, СУДИ МАЮТЬ ДОСЛІДИТИ ДОКУМЕНТИ (накази/розпорядження), ЯКІ СТАЛИ ПЕРЕДУМОВОЮ ДЛЯ ВІДРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ВІДПОВІДНИХ ЗАВДАНЬ.

Наприклад, військовослужбовець звернувся до суду у звʼязку з невиплатою йому винагороди у 100 тисяч грн на тій підставі, що його участь у бойових діях підтверджується довідкою військової частини, яка не відповідає формі. Як бути в такі ситуації суду?

У випадку, коли військова частина видала довідку про безпосередню участь в бойових діях або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки, але вона не відповідає встановленій формі, суди все ж мають ставити питання.

Якщо військовослужбовець протягом періоду, щодо якого виник спір, проходив військову службу, але, на думку відповідача, не виконував бойових завдань чи інших завдань, які дають підстави для виплати додаткової винагороди у збільшеному розмірі до 100 000 грн, то які завдання він у такому разі виконував протягом цього часу та/або де проходив службу у цей час?

Суди мають зважати, чи складався рапорт, адже оцінка таких рапортів має істотне значення для правильного вирішення спору.

Документальне підтвердження участі у бойових діях здійснюється на підставі сукупності наявної інформації у таких документах:

  • бойовому наказі (бойовому розпорядженні);
  • журналі бойових дій (службово-бойових дій, вахтовому, навігаційно-вахтовому, навігаційному журналі), журналі ведення оперативної обстановки, бойовому донесенні (підсумковому, терміновому, позатерміновому) або постовій відомості (під час охорони об’єкта, на який було здійснено збройний напад;
  • рапорті (донесенні) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, зведеного загону, катерів і кораблів Морської охорони, екіпажу літака, вертольоту тощо) про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.

Всі ці документи має дослідити суд!

Отже, якщо суд першої інстанції, а у подальшому й апеляційний суд, не дослідили ці документи, СМІЛИВО ТА БЕЗ ВАГАНЬ ОСКАРЖУЙТЕ РІШЕННЯ У КАСАЦІЙНОМУ ПОРЯДКУ!