Організатором замаху на Соболєва слідство вважає 25-ти річного росіянина

Дата публікації: вт, 12/17/2019 - 16:39

Прокуратурою м. Києва спільно зі слідчими столичної поліції за результатами проведення комплексу оперативних та негласних слідчих дій встановлено особу, яка, за версією слідства, організувала замовне вбивство місцевого депутата в центрі Києва, в результаті якого загинув 3-річний хлопчик.

Про це повідомляється на сайті прокуратури м. Києва.

Так, причетним до організації злочину слідство вважає 25-річного уродженця Російської Федерації, який залучив у якості виконавця 20-річного колишнього бійця АТО Андрія Лаврегу, який мав досвід участі у бойових діях, у тому числі у якості снайпера, та з яким він познайомився в зоні проведення ООС на території Донецької області.

Під час особистої зустрічі, яка відбулася в одному з ТРЦ столиці, чоловік запропонував виконавцю вчинити вбивство депутата за грошову винагороду у розмірі 40 тис. доларів США, на що останній погодився.

Для реалізації плану організатор надав стрільцю інформацію про потерпілого, спосіб його життя, адреси проживання, роботи тощо, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, транспортним засобом та профінансував інші витрати, у тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства. Свої інструкції щодо організації злочину чоловік надавав виконавцю у месенджері Telegram, а сам напередодні вчинення злочину виїхав за межі України для забезпечення алібі.

У цей час виконавець разом з особою, яку він залучив у якості співучасника, самостійно визначив місце для здійснення вбивства – майданчик біля ресторану в центрі Києва, де постійно з’являвся потерпілий. Увечері 1 грудня 2019 року, коли депутат разом з дружиною та 3-річним сином сіли в автомобіль, виконавець здійснив постріл, смертельно поранивши хлопчика.

На підставі зібраних у ході слідства доказів прокуратура міста Києва погодила повідомлення про підозру 25-річному уродженцю Російської Федерації в організації вбивства на замовлення за ч. 2 ст. 15, п.11,12 ч.2 ст.115 КК України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення його у міжнародний розшук. Робота щодо встановлення замовника злочину триває.


Про деталі резонансного злочину ми писали в попередніх публікаціях:

Фото зброї з якої ймовірно був вбитий трирічний син бізнесмена Соболєва

Підозрюваним у вбивстві хлопчика в Києві обрано запобіжний захід: деталі слідства

Що відомо про підозрюваних у вбивстві хлопчика в Києві (фото, відео)

Покушение на депутата и убийство ребенка: полиция задержала подозреваемых (детали)

 

відео / фото