В Росії заочно засудили Анатолія Гриценка до 6 років колонії. Реакція Гриценка

Дата публікації: пт, 02/21/2020 - 16:04

Другий західний окружний військовий суд у Москві заочно засудив колишнього міністра оборони України та лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка до шести років колонії «за заклики до терактів в Росії».

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Зокрема Гриценка звинуватили у «публічних закликах до здійснення терористичної діяльності на території Російської Федерації з використанням засобів масової інформації» (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ).

За версією обвинувачення, у 2014 році Гриценко в ефірі «1+1» начебто закликав підривати російські поїзди з військовою технікою. Другий епізод пов’язаний з виступом Гриценка в ефірі телеканалу «112 Україна» у липні 2017 року. В СК РФ стверджують, що тоді Гриценко закликав що на вибух автомобіля в Києві або Маріуполі українці повинні відповідати вибухами машин у Москві або Таганрозі.

Нагадаємо, 12 квітня 2019 року суд у Москві заочно арештував Гриценка та оголосив його у міжнародний розшук.


В свою чергу Анатолій Гриценко прокоментував вирок військового суду у Москві на своїй сторінці у Фейсбук.

Він написав: "Те, що вони за вказівкою Кремля витворяють у своєму "військовому суді" - не має жодного стосунку ні до права, ні до справедливості. Нехай собі біснуються".

Гриценко зазначив, що російський суд визнав його "терористом", але у його розумінні тероризм - це рейди російських диверсійних груп, які вдираються в Україну, збиття російським БУКом цивільного лайнера MH17,отруєння і вбивство людей на території чужих держав.

Він підкреслив, що це - дійсно тероризм, і саме так його розуміють у цивілізованому світі.

відео / фото