У Кабміні затвердили новий вигляд повісток від ТЦК та СП
Кабмін затвердив новий зовнішній вигляд паперових повісток та тих, які будуть формуватися через сервіс «Оберіг».
Про це пише «Судово-юридична газета».
Кабмін затвердив новий зовнішній вигляд паперових повісток та тих, які будуть формуватися через сервіс «Оберіг».
Про це пише «Судово-юридична газета».
З 18 червня 2024 року військово-обліковий документ у «Резерв+» отримав таку саму юридичну силу, як і паперовий військовий квиток чи тимчасове посвідчення.
Копію військово-облікового документа можна за кілька кліків згенерувати у застосунку «Резерв+»:
Документ можна роздрукувати та надавати всюди, де він необхідний.
Ані в профільному законі, ані в підзаконних актах, що регулюють питання військового обліку, і мали б бути доведені до громадськості шляхом опублікування у друкованих видання або ж у відповідних базах нормативно-правових актів, не міститься посилання на реєстр «ОБЕРІГ». Така ж історія і з «Резерв+».
Міноборони та Кабмін пояснили, що відповідна постанова про порядок ведення Реєстру «Оберіг» засекречена. Однак тоді незрозуміло, чому в інших, вже опублікованих постановах про військовий облік жодним чином не згадуються ані «Резерв+» ані реєстр «ОБЕРІГ»?
ТЦК матиме змогу бачити у реєстрі "Оберіг" таку інформацію про військовозобов'язаних, як дані про несплачений ухилянтом штраф та відкрите виконавче провадження.
Як повідомляє informator, нардепи відкорегували норми стосовно відомостей, які потрапляють в "Оберіг" - президентом підписано закон №3783-IX (законопроєкт №11143) про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку. Документ розширив перелік відомостей, які будуть вноситися до реєстру "Оберіг".
У реєстрі «Оберіг» будуть відображатися дані про відкрите виконавче провадження та відомості про притягнення до адміністративної відповідальності особи за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства.
Відповідні зміни передбачає ухвалений законопроєкт №11143 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.
Дані для реєстру військовозобов’язаних "Оберіг" збирають з різних наявних реєстрів, наприклад, платників податків. Тому за цими даними ТЦК може знайти роботодавця розшукуваного військовозобов’язаного та через нього організувати прибуття цієї людини до військкомату.
Про це повідомив заступник очільника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва підполковник Павло Литвин, пише "Громадське".
З 18 травня, після набуття чинності закону про мобілізацію, змінюється підхід до війни. Ситуації, коли частина людей воює, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь вже приходить край.
Про це повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін
Він додав, що запрацює база військовозобов'язаних "Оберіг", яка автоматично наповнюється з різних реєстрів.
Інформація про усіх військовозобов'язаних, резервістів та призовників відображатиметься в Реєстрі військовозобов'язаних "Оберіг". Цей реєстр в першу чергу - це інструмент для розуміння державою людського капіталу для військового обліку і для зворотного зв'язку з громадянами, а також, для розуміння які дані відносно військового обліку є у держави.
Про це зазначила "Суспільному" заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.
За її словами, зараз єдиний орган, який вносить дані до реєстру "Оберіг" – це працівники ТЦК та СП.
Хто такі "ухилянти" і як відбувається їх пошук розповів офіцер юридичної служби Черкаського ОТЦК Ярослав Скрипаловський "Суспільному".
Таку, за його словами, поняття "ухилянт" не використовується в нормативно-правових актах.
Якщо військовозобов'язаний порушує правила обліку, то до нього можуть застосувати адміністративну відповідальність. Тобто можуть скласти протокол.