Ультрафіолетове (УФ) випромінювання сонця може негативно впливати на здоров'я очей, спричиняючи різні проблеми, як короткострокові, так і довгострокові. Тому важливо носити окуляри, які забезпечать захист та додадуть образу неповторності.
Якісні фірмові сонцезахисні окуляри Лакі Лук можна легко підібрати в інтернет-магазині за вигідними цінами. Вони представлені в асортименті, бувають різних форм, розмірів, кольорів.
У чому негативний вплив ультрафіолету на очі?
До найпоширеніших проблем відносять:
- фотокератит. Це запалення рогівки, спричинене надмірним впливом УФ-випромінювання. Симптоми: печіння, свербіж, почервоніння очей, сльозотеча, світлобоязнь;
- снігова сліпота. Тимчасова втрата зору через ультрафіолет, відбитий від снігу або льоду. Симптоми: затуманений зір, чутливість до світла та біль в очах;
- катаракта. Це помутніння кришталика ока, яке може призвести до втрати зору;
- макулярна дегенерація. Захворювання сітківки (світлочутлива тканина в задній частині ока) - одна з головних причин втрати зору у людей похилого віку;
- рак шкіри повік;
- прискорене старіння очей та поява зморшок;
- утворення пігментних плям навколо очей.
Як захистити очі від впливу ультрафіолету?
Захистити очі допоможуть поляризовані окуляри від сонця, при цьому слід обирати аксесуар із маркуванням UV 400 та більше. Вони блокують 99-100% УФ-випромінювання.
Носіння крислатого капелюха захищає не лише очі, а й шкіру від ультрафіолету. Необхідно також уникати перебування на сонці в пікові години (найінтенсивніше випромінювання між 10:00 та 16:00).
Не можна дивитися прямо на сонце, навіть під час сонячного затемнення без спеціального захисту. Дотримання простих рекомендацій дає змогу зберегти зір на довгі роки.
Як підібрати окуляри від ультрафіолету?
До вибору сонцезахисних окулярів необхідно поставитися відповідально, оскільки від цього безпосередньо залежить здоров'я очей.
По-перше, потрібно звернути увагу на ступінь захисту від УФ-випромінювання. В ідеалі це UV 400 або вище. Не варто зважати на колір лінз, оскільки темні не завжди означають кращий захист.
По-друге, слід обирати таку форму оправи, яка підходить до обличчя. Це забезпечить максимальний захист з усіх боків. Окуляри мають зручно сидіти на обличчі та не викликати дискомфорт.
По-третє, це підбір матеріали лінз: скляні, пластикові, полікарбонатні. Вони мають свої плюси та мінуси, і з ними слід ознайомитися детальніше. Скляні забезпечують більш чітке бачення, але вони крихкі. Пластикові легкі та міцні, але схильні до подряпин. Полікарбонатні найлегші та найміцніші, але й найдорожчі.
По-четверте, варто звернути увагу і на тип покриття (антивідблискове, гідрофобне, дзеркальне). Антиблікове дає змогу знизити відблиски від штучного освітлення, гідрофобне здатне відштовхувати воду/бруд, а дзеркальне надає стильного вигляду.
Перед купівлею сонцезахисних окулярів обов'язкова консультація офтальмолога. Він допоможе вибрати аксесуар з урахуванням індивідуальних потреб та особливостей зору.