оподаткування

Благодійна допомога фізособам: що варто знати про ПДФО та військовий збір

Дата: 10.03.2024 19:50

Цільова та нецільова допомога постраждалим фізособам не оподатковується та не включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку - благодійна, у тому числі гуманітарна допомога, яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) та відповідає вимогам, визначеним пп. 170.7 Податкового кодексу України.

Про особливості оподаткування на територіях можливих бойових дій

Дата: 04.03.2024 23:20

Платники можуть звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування (військової адміністрації) щодо встановлення пільг по сплаті місцевих податків і зборів за об’єкти оподаткування, розташовані в межах територій можливих бойових дій.

Про це йдеться в роз’ясненні Мінфіну, підготовленому за результатами наради щодо особливостей оподаткування в умовах воєнного стану.

Докладніше з роз’ясненням можна ознайомитися далі:

В Мінреінтеграції розповіли про особливості оподаткування на територіях активних бойових дій

Дата: 11.01.2024 09:48

На територіях активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях діють особливості нарахування та сплати податків і зборів.

У Мінреінтеграції пройшла нарада щодо особливостей оподаткування в умовах воєнного стану.

Так, згідно з діючим Податковим кодексом України території активних бойових дій і ті, що перебувають під тимчасовою окупацією, звільняються від деяких видів оподаткування. Органи місцевого самоврядування можуть надавати окремим суб’єктам податкові пільги.

Чи будуть оподатковуватися ПДФО надходження на карту фізособи?

Дата: 10.01.2024 19:25

 

Досі не вщухають спори щодо того, чи будуть оподатковувати усі доходи на картки громадян, чи не будуть.

Нагадуємо в опублікованій нещодавно Нацстратегії доходів є пункт 4.2.3(b): «Впровадження заходів, спрямованих на безпеку використання даних та доступ до інформації про обсяг та обіг коштів платників податків на їх рахунках у банках». Про цей момент вже говорили у мережі і зазначали у відповідях вище – реформа ДПС, коли відбудеться розкриття банківської таємниці, але отримані дані будуть зашифровані.

У Мінфіні спростувують інформацію щодо 18% податку з надходжень на картку фізособи

Дата: 01.01.2024 21:47

У тексті Національної стратегії доходів України відсутні заходи щодо оподаткування надходжень на картку фізичної особи. Некоректні висновки з цього питання могли бути зроблені на основі інформації з розділу 4.3.1 "Реформа спрощеної системи оподаткування: Всі доходи фізичних осіб отримані поза межами підприємницької діяльності, крім тих, що прямо передбачені Податковим кодексом України, підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою податку на доходи фізичних осіб, передбаченою Податковим кодексом України".

Однак, як повідомили в Мінфіні, насправді це означає, що:

Як українцям платити податки за кордоном: як уникнути подвійного оподаткування?

Дата: 27.11.2023 09:11

З початком війни багато громадян України виїхали за кордон. Водночас, при отриманні доходу за кордоном, місцем сплати податків може бути як Україна, так і країна перебування такої фізособи. І це незалежно від факту оподаткування доходу в країні виплати. Що фактично може призвести до подвійного оподаткування: в країні виплати доходу та в Україні.

В Україні хочуть ввести податки на криптовалюту - зареєстровано відповідний законопроект

Дата: 19.11.2023 10:34

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 10225-1, яким визначені податкові умови для бізнесу, що працює у сфері віртуальних активів.

Серед основних положень документу, зокрема:

  • Ставка оподаткування для фізичних осіб становитиме:

- 5% впродовж перших трьох років;
- 9% впродовж наступних 5 років;
- 18% - після 8 років.

Спецрежим оподаткування неофіційно зайнятих осіб: всі "за" і "проти" нової законодавчої ініціативи

Дата: 31.10.2023 09:57

У Верховній раді України зареєстровано законопроєкт, яким пропонується запровадити спеціальний податковий режим для неофіційно зайнятих осіб із базовою ставкою 6% від обороту. За задумом ініціаторів, такий спецрежим має стати ефективною альтернативою спрощеному режиму оподаткування ФОП єдиним податком. Законопроект зареєстровано під номером 10166.

Які "плюси" і "мінуси" такої ініціативи в матеріалі Новини.LIVE.

Підписка на оподаткування