Останні зміни до порядку зупинення реєстрації ПН/РК В ЄРПН

Дата: 22.11.2022 09:59

1. Постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1154 внесено зміни до критеріїв ризиковості, якими виключено норму переважання в залишку понад 50 % груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом. Таким чином відбувається автоматизований моніторинг та перевірка не тільки залишків ризикових, а усіх товарів на умовному складі платника.

2. Виключено можливість безумовної реєстрації РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику. До того ж передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації ПН/РК платника податку, яким подано для реєстрації ПН та РК в ЄРПН, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку.

3. Аби уникнути блокуванню ПН/РК в ЄРПН необхідно подавати на розгляд комісії регіонального рівня таблицю даних платника податку за встановленою формою разом з поясненням з посиланням на податкову та іншу звітність платника.

Нагадуємо, що 24 листопада об 11:00 юрист, керівник практики податкового права ЮК "Winner" Максим Багнюк розповість у подробицях про осінні нововведення щодо зупинення реєстрації ПН/РК. Зареєструватися можна за посиланням 

https://docs.google.com/.../1FAIpQLSc2rzLnQGy5xo.../viewform

До того ж, у ДПС зазначають, що з того часу як запроваджені зміни, таблиці платника податку подали понад 13 тисяч платників. Загальна кількість поданих таблиць склала понад 21 тис., з розглянутих 50 % враховані та залишаються діючими.

Юридична компанія WINNER