По деяким справам Майдану спливають терміни давності і їх можуть закрити

Дата: 20.11.2023 20:22

Близько 60 справ, які стосуються Революції гідності, можуть бути закриті у зв'язку зі спливом терміну давності до винесення вироку.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів керівник Департаменту організації, процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у звʼязку з масовими протестами у 2013—2014 роках, Олексій Донський.

Він зазначив, що загалом у судах розглядають 150 справ, у яких фігурують майже 300 людей. Наразі триває досудове розслідування по близько 70 справам.

"Основна наша проблема у тому, щоб ми встигли отримати вироки там, де строки закінчуються, й отримати результат. Таких справ — близько 60. Це не стосується, наприклад, справ щодо осіб, які переховуються від слідства, бо там термін давності притягнення до кримінальної відповідальності переривається. Це так само не стосується справ про особливо тяжкі злочини, зокрема ті, за які передбачені покарання у вигляді довічного позбавлення волі", — прокоментував Олексій Донський.

Керівник Департаменту додав, що справу, яка стосується колишнього керівництва України, скерували до суду і вона налічує понад 1 800 томів.