повістка

В Україні затвердили нові зразки повісток: тепер можна отримати два види документу

Дата: 02.11.2024 19:56

Кабмін ухвалив рішення про запровадження нового зразка повісток, покликаних підсилити мобілізацію. Тепер повістки можуть надходити не лише у традиційній паперовій формі, а й бути створеними у реєстрі "Оберіг" і обидві форми документа матимуть однакову юридичну силу, що позбавляє можливостей уникнути відповідальності за неприбуття до ТЦК.

Про це пише "Знай.UA".

В Україні запроваджують новий вид повісток, які будуть містити QR-код

Дата: 03.10.2024 11:05

Міноборони України планує запровадити новий формат повісток, які міститимуть QR-код. Вже  тестується функціональність такого нововведення.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

QR-код, розміщений на кожній повістці, дозволить через застосунок “Резерв+” миттєво перевірити чинність документа. В застосунку з’явиться сканер, яким цей код можна буде відсканувати, щоб отримати інформацію, зокрема:

Чоловік двічі отримував повістки, але так і не з'явився до ТЦК: що вирішив суд?

Дата: 25.09.2024 16:09

В Одесі чоловік двічі отримував повістки, але так і не з'явився до ТЦК. 

Чим це завершилось стало відомо з вироку Київського районного суду Одеси

Зокрема, на суді чоловік повністю визнав свою провину, однак заявив, що не хоче служити в армії, бо "Україна його не ростила, не годувала". Також, за словами підсудного, він має проблеми зі здоров'ям і має допомагати фінансово сестрі, яка сама виховує трьох дітей.  

Повістки в Україні планують виписувати в автоматичному режимі: у Міноборони розробляють відповідний функціонал

Дата: 16.09.2024 21:24

У Міністерстві оборони України розпочали роботу над функціоналом, який допоможе автоматизувати процес вручення повісток. 

Про це розповів начальник Управління інформаційних технологій Міністерства оборони України Олег Берестовий у DOU Podcast.

Чи є потреба знижувати мобілізаційний вік та чи будуть електронні повістки у "Резерв+" - відповідь Міноборони

Дата: 26.07.2024 10:18

Наразі в Україні немає гострої потреби у зниженні мобілізаційного віку, адже темпи мобілізації суттєво відрізняються від тих, які були пів року тому.

Про це в інтерв'ю NV розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

За його словами, показники мобілізації зросли і головне, щоб цей темп не було втрачено, і щоб дійсно відбувалося системне поповнення.

Як ТЦК будуть формувати та вручати повістки: опубліковано зміни до Постанови №560

Дата: 14.07.2024 08:28

Постановою №807 від 09 липня 2024 року внесені зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №560.

Раніше операторам ТЦК доводилося вручну виписувати повістки, що займало багато часу та ресурсів, а тепер їх просто масово роздрукують, підпишуть цифровим підписом і направлять за адресами.

ОСНОВНІ ЗМІНИ

Нові форми документів щодо мобілізації: затверджено постанову Кабміну (зразки документів)

Дата: 18.05.2024 22:39

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (Постанова № 560 від 16 травня 2024 року).

Постанова набирає чинності одночасно із з новим мобілізаційним законом, але не раніше дня її опублікування, повідомляє "Адвокат права".

Штрафи за неявку за повісткою до ТЦК та СП: процедура розгляду справ та судова практика

Дата: 05.12.2023 13:57

ТЦК та СП мають право розглядати справи та накладати стягнення (штрафи) за трьома статтями КУпАП, зокрема й за статтею 210-1 КУпАП.

Дуже розповсюдженим є наступний сценарій: при візиті до ТЦК та СП військовозобовʼязаному видають папірець з реквізитами та написаною сумою штрафу але це не відповідає законодавству! 

Процедура має бути такою:

Незаконно виписану повістку оскаржити не можна, але є способи захисту: деталі від адвоката

Дата: 06.08.2023 17:44

Повістку, виписану на коліні, оскаржити та скасувати не можна. Практика щодо оскарження повістки сформована у постанові Верховного суду України від 08.09.2022 року і там зазначено, що повістка є лише засобом оповіщення та не може бути оскаржена в будь-якому суді.

Але не все так однозначно.

Як і за яких обставин оскаржується дане оповіщення розповів Адвокат Роман Сімутін.

Підписка на повістка