Рада проголосувала за основу законопроект про притягнення батьків до відповідальності за ухилення від навчання і виховання дітей

Дата: 10.02.2024 10:43

Верховна Рада України проголосувала за основу законопроект про притягнення батьків до відповідальності за ухилення від навчання і виховання дітей.

💁🏻‍♂️ Так, народні депутати проголосували в першому читанні за законопроект № 9390, яким вводиться адміністративна відповідальність для батьків або осіб, які їх замінюють, за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей.

Що чекає батьків?

Попередження або накладення штрафу у розмірі від 850 до 1700 грн.

Мова йде про внесення змін до статті 184 КУпАП щодо усунення законодавчого недоліку (прогалини) відносно адміністративної відповідальності батьків.

«…на сьогоднішній день, слід констатувати наявність законодавчого недоліку (прогалини), що перешкоджає притягненню винних осіб – батьків або осіб, які їх замінюють, до адміністративної відповідальності за ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх дітей».

Увага! Частина 1 статті 184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за ухилення від виконання зазначеного обов’язку лише щодо неповнолітніх дітей, відповідне положення щодо малолітніх осіб відсутнє.

Хто така малолітня особа?

Малолітня особа – це фізична особа, яка не досягла 14 років.

Хто така неповнолітня особа?

Неповнолітня особа – це фізична особа у віці від 14 до 18 років.

Тобто під дію чинної норми не підпадають випадки незабезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання щодо дітей від 0 до 14 років. Судові органи констатують відсутність складу адміністративного правопорушення та закривають провадження у справах.

Адвокат права