шахрайські схеми
Змінились реквізити? Історія листа, що коштував Google та Facebook $122 млн
Поговоримо про те, як два технологічних гіганти втратили шалену суму коштів — і ні, це не якийсь складний хакерський злам.
Це схема, яку насправді може повторити майже будь-хто, хто вміє писати листи та має трохи нахабства.
У 2013-2015 роках литовець Евалдас Рімасаускас просто надсилав Google та Facebook фальшиві рахунки нібито від їхнього реального постачальника — тайванської компанії Quanta Computer.
І вони платили! Google втратив $23 мільйони, а Facebook — аж $98 мільйонів.
Все геніальне — просте:
Шахрайська схема: повідомлення з проханням проголосувати за учасника конкурсу
Останнім часом поширена шахрайська схема, в якій зловмисники активно використовують месенджери Telegram, WhatsApp, Viber для розсилання повідомлень з проханням підтримати дитину в конкурсі або проголосувати за якусь дитячу команду чи групу. Іноді ці повідомлення можуть надходити навіть від імені ваших знайомих, чий акаунт був зламаний.
Про це зазначають Національній поліції України.
Вимагала у дружини загиблого воїна хабар за демобілізацію сина - СБУ і Нацпол затримали депутатку із Вінниччини
СБУ та Нацполіція ліквідували на Вінниччині схему вимагання грошей у сімей українських захисників. У результаті затримано депутатку однієї із селищних рад Вінницької області, яка разом з місцевим адвокатом та його спільником вимагали гроші з родини загиблого воїна ЗСУ.
В обмін на хабар фігуранти обіцяли постраждалій пришвидшити процедуру демобілізації її сина-військового, який разом із батьком воював на фронті.
За попередньою інформацією, у разі відмови платити фігуранти погрожували їй штучними перешкодами при звільненні сина з військової служби.
Увага! В Україні активізувалась шахрайська схема з підміною QR-кодів для оплати: як убезпечити себе?
Увага, шахраї! Інформація про нібито необхідність оформлення статусу «дитини війни» задля отримання допомоги неправдива!
Мережею шириться неправдива інформація про нібито необхідність термінового оформлення дітям статусу «дитини війни» задля отримання допомоги.
Мінсоцполітики повідомляє: дану інформацію розповсюджують шахраї з метою отримати доступ до ваших особистих даних. Тож не переходьте за такими посиланнями та не поширюйте інформацію з неофіційних джерел!
Поліція Одещини затримала організаторів фінансової піраміди «VinEco» та «Vinex Тrade»
Поліція Одещини затримала організаторів фінансової піраміди «VinEco» та «Vinex Тrade».
Зловмисники переконували громадян вкладати гроші у їхню компанію, обіцяючи великі прибутки. На довірливих людях вони заробляли сотні тисяч доларів. Трьом фігурантам повідомлено про підозру в шахрайстві. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Шахраї вигадують нові схеми, адаптуючи їх до сучасних технологій та обставин
В Україні шахраї стають дедалі хитрішими, маскуючи свої атаки під офіційні сайти й акаунти. Щоб уникнути пасток шахраїв, потрібно як мінімум перевіряти джерела інформації та користуватися двофакторною автентифікацією. Але проблема в тому, що шахраї постійно вдосконалюють свої методи. Шахрайство в інтернеті набирає нових форм і громадяни часто не готові до швидкого реагування на потенційні загрози.
Змушували пенсіонерів купувати БАДи: поліцейські знешкодили шахрайські кол-центри
Поліцейські ліквідували мережу шахрайських колл-центрів, які діяли в Дніпропетровській, Харківській і Полтавській областях.
Оперативники встановили, що члени злочинної організації мали базу даних громадян, які раніше купували БАДи. Упродовж 2023-2024 років на ім’я цих осіб, серед яких було багато пенсіонерів, вимагачі поштою відправляли нові добавки. Далі аферисти телефонували жертвам під виглядом медпрацівників і вимагали плату, яка значно перевищувала реальну вартість товарів.