шахрайські схеми

Кіберполіцейські знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців

Дата: 05.12.2024 17:40

Кіберполіцейські Львівщини знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців.

Зокрема, зловмисники розсилали фішингові посилання, за допомогою яких отримували доступ до інтернет-банкінгу жертв. У такий спосіб аферисти привласнили щонайменше 800 тис. грн. Наразі шістьом фігурантам слідчі повідомили про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України. 

«Працювали» ділки за кількома схемами та мали доступ до розгалуженої мережі дропів.

Понад пів мільйона грн збитків: затримано зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців

Дата: 05.12.2024 16:53

Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно з працівниками слідчого управління ГУНП в області під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпро припинили протиправну діяльність злочинної групи з Кривого Рогу.

Увага! Нова хвиля шахрайства: зловмисники вимагають гроші у родичів полонених і зниклих безвісти

Дата: 10.11.2024 17:29

В Україні розповсюджується нова хвиля шахрайства: зловмисники вимагають гроші у родичів полонених і зниклих безвісти.

Про це повідомляє Мінреінтеграції з посиланням на заяву Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Зокрема, шахраї використовують інформацію про близьких осіб, щоб вводити родичів в оману та вимагати гроші. Вони встановлюють контакт із сім’ями через месенджери, запевняючи, що володіють цінною інформацією про їхніх близьких. Втершись у довіру, починають вимагати фінансову винагороду.

У Кіберполіції назвали три найпопулярніші в Україні шахрайські схеми

Дата: 18.09.2024 13:29

Загальна кількість звернень громадян до правоохоронців через дії інтернет-зловмисників у 2024 році є меншою, ніж рік тому, водночас кількість викритих шахрайських груп зросла.

Кіберполіція України безперервно відстежує нові шахрайські схеми та активно працює над підвищенням обізнаності населення щодо онлайн-шахрайств.

Кіберполіція та Офіс Омбудсмана застерігають від шахрайств на темі військовополонених та зниклих безвісти

Дата: 13.08.2024 15:42

Кіберполіція та Офіс Омбудсмана звертають увагу громадян на шахрайства, пов’язані з темою звільнення українських воїнів та пошуку безвісти зниклих людей.

Зловмисники користуються вразливим емоційним станом їхніх родичів та близьких, вводячи в оману та виманюючи персональні дані.

Деталі на інфографіці:

Як шахраї маніпулюють: чергова серія проєкту «Кібербезпека.UA» про соціальну інженерію

Дата: 31.07.2024 18:10

Про розповсюджені прийоми аферистів і як не піддатися їх психологічному впливу та маніпуляціям розкажуть кіберполіцейський Віталій Кузьменко, реп-виконавиця Alyona Alyona, фахівець у сфері інформаційних технологій та захисту даних Віталій Якушев і директорка Центру медіааналітики «Cyber Media Track» Анастасія Кондрико.

«Привіт, терміново позич гроші…» – поліція нагадує про шахрайську схему зі зламом акаунтів у месенджерах

Дата: 24.07.2024 13:21

Якщо Вам у соцмережі прийшло повідомлення від друга на кшталт: «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» – перш ніж допомогти, переконайтеся, що Вам пише не шахрай, котрий зламав сторінку вашого друга чи родича. Не довіряйте незнайомцям у мережі, тим самим Ви зможете вберегти свої гроші. 

У Києві ДБР викрило масштабну схему з викрадання та продажу військового одягу і майна з частини

Дата: 29.02.2024 10:05

У Києві викрито масштабну схему з викрадання військового одягу з частини та продажу його за заниженими цінами.

Деталі повідомили в ДБР.

Так, працівники ДБР спільно з СБУ викрили та заблокували злочинну схему привласнення та продажу майна однієї з бригад Тероборони Києва.

До складу ОЗГ входили військовослужбовці, які забезпечували списання військового майна, а також цивільні особи, які займалися його продажем.

Увага, шахраї! Зловмисники просять пенсіонерів ВПО повідомити реквізити банківських карток

Дата: 28.02.2024 23:16

Шахраї телефонують пенсіонерам та представляються співробітниками Пенсійного фонду. Просять вказати банківську інформацію, нібито для ідентифікації та продовження виплат. 

Однак, у Пенсійному фонді України наголошують, що не використовують таких відомостей у процесі підтвердження особи. Це не передбачено жодним нормативним документом. Процедура ідентифікації пенсіонерів, які є внутрішньо переміщеними особами, проходить особисто, за допомогою Дія. Підпис або у режимі відеоконференцзв'язку. 

Як не попасти на шахраїв в Інтернеті, які пропонують водійські посвідчення розповіли в Сервісному центрі МВС

Дата: 15.02.2024 17:16

Останнім часом на дорогах України у водіїв патрульні поліцейські виявляють підроблені посвідчення водія. Подібні випадки стаються і в сервісних центрах МВС, коли водії намагаються обміняти чи відновити посвідчення, а в результаті перевірки виявляється, що ці документи відсутні в реєстрах. Іноді люди самі зізнаються, що придбали посвідчення в Інтернеті.

Про такі випадки розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі телеканалу «Суспільне.Спротив» і нагадав як не попасти на шахраїв.

Підписка на шахрайські схеми