"Школа офлайн": держава планує повернути 300 тисяч дітей до очного навчання

Дата: 30.07.2024 10:30

В Україні планують повернути 300 тисяч школярів до безпечного навчання офлайн до кінця року.

Як зазначив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, за останні 4 роки українська система освіти зазнавала втрат, зокрема, через COVID-19 та повномасштабну війну.

За дослідженням PISA-2022 зараз українські діти відстають від однолітків з інших країн на 2 роки навчання і необхідно ухвалювати рішення, щоб вийти на новий рівень якості освіти та не втратити покоління. 

Понад 600 тисяч дітей в Україні навчаються дистанційно і ще 390 тисяч — за кордоном. Онлайн-освіта не дає дітям соціалізуватися й розвивати м’які навички. Під час знеструмлень діти не можуть продовжувати навчатися. Також під час дистанційного навчання неможливо проконтролювати, чи спускаються учні в укриття. 

Щоб змінити ситуацію, МОН упроваджує комплексну стратегію Школа офлайн.

Вона почне діяти вже з 1 вересня і впровадження буде поступовим. Мета Школи офлайн — повернути 300 тисяч учнів до безпечного очного навчання. А там, де очне навчання неможливе, — підвищити якість дистанційного. 

Школа офлайн містить п’ять основних компонентів, які покривають потреби різних категорій учнів та вчителів: 

  • Внутрішньо переміщені діти навчатимуться за місцем перебування очно за наявності безпекових умов. Наприклад, дитина з Бердянська, яка проживає в Чернівцях, вийде в школу офлайн. Так учні будуть занурені в навчання та отримуватимуть більше уваги від учителів. 
  • Для дітей за кордоном прибираємо подвійне навантаження. Учні в першій половині дня навчалися в іноземній школі, а після — дистанційно в Україні. Тепер вони вивчатимуть дистанційно лише предмети з українознавчим компонентом, за інші дисципліни бали перезарахують з іноземних шкіл у всіх класах. Це важливо, щоб підтримувати звʼязок з Україною, адже ми дуже чекаємо на повернення.
  • Учнів з тимчасово окупованих і прифронтових територій важливо зберегти в українській системі освіти, боремося за кожного школяра. Необхідно адаптувати освіту під запит та умови учнів з ТОТ. Тому дітей навчатимуть індивідуально, підлаштовуючись під потреби та графік кожної дитини. Дистанційне навчання має бути якісним та з турботою про школярів.
  • База для повернення дітей у школи — інфраструктура. Саме тому будуються укриття, купуються автобуси та забезпечуються девайсами. 
  • Жоден учитель не має втратити роботу. Будь-які зміни в роботі мережі шкіл не торкнуться фактичної зайнятості викладачів — МОН дасть можливість перейти в кадровий резерв, де буде середня зарплата та спеціальне навчання. З резерву вчителі можуть перейти на роботу в іншу школу або мати гарантоване місце роботи на деокупованій території.

"Зміни запроваджуємо без бюрократії та виключно з турботою про дітей і вчителів. Ми з командою контролюватимемо впровадження програми Школа офлайн. Якщо ми не виведемо дітей у безпечний офлайн, то не зможемо подолати освітні втрати. Це глобальне фундаментальне питання виживання країни в майбутньому" - зауважив Федоров.

Якщо у вас є діти можна ознайомитись з компонентами Школи офлайн на сайті. Також буде діяти гаряча лінія, де ви зможете отримати відповіді, якщо не знайшли їх на сайті.