ФОП (крім тих , що обрали спрощену систему оподаткування, тобто ті хто на ЄП )та особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які не отримували за період з 01.01.2017 по 03.06.2020 р. доходів (прибутку) від їх діяльності, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, мають право на списання суми недоїмки з єдиного внеску (ЄСВ), а також штрафів та пені, нараховані на ці суми недоїмки.
Закон №592 передбачає звільнення самозайнятих осіб, фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, від сплати за себе єдиного соціального внеску за місяці, за які роботодавець сплатив страховий внесок за них з 1 січня 2021 року.
Ми стикнулись з такою ситуацією :
ФОП отримав дві Вимоги про списання недоїмки за несплату ЄСВ на загальну суму 76 тисяч гривень, а завдяки нашим діями ми змогли оскаржити Вимогу та домогтися списання боргу.
По-перше, отримавши Вимогу про сплату боргу по ЄСВ, не поспішай оплачувати борги. (Сплатите хоча б 1 грн., борг вважатиметься таким, який Ти визнал)
По-друге, оскаржуй отриману Вимогу, ти маєш на це право, відповідно до ч 4 ст. 25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п. 56.1. ст. 56 ПКУ, де зазначено: «У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з податковим органом шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку».
Які дії слід поступово зробити …
Спочатку пробуємо оскаржити в адміністративному порядку (щоб потім, у разі судового процесу, наш позов не повернули). Для цього в нас є 10 днів, з моменту отримання Вимоги. Подаємо Скаргу(Заяву) про перегляд рішення про стягнення боргу по ЄСВ до контролюючого органу вищого рівня з повідомленням про це податкового органу, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску. Протягом 30-ти днів органи ДПС надають відповідь. Якщо відповідь негативна і борг не списаний, використовуємо наше право на звернення до суду.
Термін в який ми можемо звернутись до суду – 6 місяців з дня отримання Вимоги про сплату боргу, тому не варто зволікати.