статус УБД

Як військовим отримати статус учасника бойових дій: інфографіка-інструкція від Міноборони

Дата: 06.05.2024 21:05

Існує декілька шляхів подання документів військовослужбовцями для отримання статусу "учасник бойових дій": через ТЦК та СП, в порталі «Дія» або звернувшись напряму до комісії.

Як і куди потрібно звертатись і які документи для цього потрібні – дивіться у інфографіці Міноборони:

Як отримати статус учасника бойових дій онлайн: що для цього потрібно та які документи необхідні

Дата: 07.04.2024 09:49

Отримати статус УБД військовослужбовцями ЗСУ в Україні можна онлайн. Для цього потрібно надіслати пакет документів до комісії Міноборони електронною поштою.

Детальніше розповідає "Адвокат права"

Для осіб, які звільнені з військової служби

Треба звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації (перебування на військовому обліку). Заяву щодо розгляду питання отримання статусу УБД можна подавати в паперовій або електронній формі.

Разом із заявою подається:

За перший місяць 2024 року понад 30 тисяч людей отримали статус УБД - Міноборони

Дата: 13.02.2024 09:58

Міноборони продовжує виконувати зобов’язання з виплати одноразової грошової допомоги та надання статусу учасника бойових дій.

Так, за перший місяць 2024 року комісії Міністерства оборони України визначили 30 185 людей учасниками бойових дій.

Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова. 

Порядок надання статусу УБД для осіб, які брали участь в АТО у складі добровольчих формувань (добровольців)

Дата: 12.01.2024 09:23

Покроковий алгоритм дій щодо отримання статусу УБД для добровольців, які приймали участь у бойових діях з початку війни з 2014 року.

Хто саме може отримати статус учасника бойових дій?

Як отримати статус УБД після 24 лютого 2022 року: хто має право, куди звертатися, перелік документів (Інфографіка від Мінветеранів)

Дата: 19.11.2023 19:41

У Мінветеранів розробили інфографіку для Воїнів, які стали на захист країни у лютому 2022 року, в якій деталізовано порядок отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Зокрема, докладно розписано:

Верховна рада спростила процедуру отримання статусу учасника бойових дій

Дата: 10.11.2023 12:49

Народні депутати України ухвалили в цілому законопроєкт № 9141 щодо спрощення процедури оформлення ветеранського статусу.

Нині військовослужбовці стикаються з перешкодами при оформленні статусу УБД, зокрема через витребування компетентними органами переліку документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством. Також має місце вимушене повторне збирання всіх документів через переведення до іншого підрозділу, внаслідок чого процедура оформлення статусу може затягнутися від місяців до років.

Статус учасника бойових дій можна буде отримати автоматично: зареєстровано законопроект

Дата: 20.09.2023 07:45

У Верховній Раді зареєструвано законопроєкт, яким серед іншого, передбачено автоматичне отримання статусу учасника бойових дій захисникам та захисницям України.

Зокрема, планується запровадити:

Першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасників бойових дій - Мінветеранів

Дата: 08.09.2023 18:13

В Міністерстві у справах ветеранів України першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасників бойових дій.

Мається на увазі цивільні осіби, які в перший місяць повномасштабного російського вторгнення (з 24 лютого по 25 березня 2022 року) самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист країни, проте не були оформлені до складу будь-яких військових формувань, або правоохоронних органів.

Уряд спростив процедуру отримання статусу учасника бойових дій: тепер потрібна лише одна довідка

Дата: 23.08.2023 21:13

Процедура отримання статусу учасника бойових дій стала простішою – Кабмін підтримав розроблений Міноборони проект постанови про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Деталі повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Підстави для надання статусу учасника бойових дій: що варто знати військовослужбовцям?

Дата: 23.07.2023 10:13

11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборон

Підписка на статус УБД