статус УБД
Верховна рада спростила процедуру отримання статусу учасника бойових дій
Народні депутати України ухвалили в цілому законопроєкт № 9141 щодо спрощення процедури оформлення ветеранського статусу.
Нині військовослужбовці стикаються з перешкодами при оформленні статусу УБД, зокрема через витребування компетентними органами переліку документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством. Також має місце вимушене повторне збирання всіх документів через переведення до іншого підрозділу, внаслідок чого процедура оформлення статусу може затягнутися від місяців до років.
Статус учасника бойових дій можна буде отримати автоматично: зареєстровано законопроект
У Верховній Раді зареєструвано законопроєкт, яким серед іншого, передбачено автоматичне отримання статусу учасника бойових дій захисникам та захисницям України.
Зокрема, планується запровадити:
Першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасників бойових дій - Мінветеранів
В Міністерстві у справах ветеранів України першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасників бойових дій.
Мається на увазі цивільні осіби, які в перший місяць повномасштабного російського вторгнення (з 24 лютого по 25 березня 2022 року) самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист країни, проте не були оформлені до складу будь-яких військових формувань, або правоохоронних органів.
Підстави для надання статусу учасника бойових дій: що варто знати військовослужбовцям?
11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборон
Уряд вніс зміни до порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які брали участь в АТО
18 липня Кабмін прийняв проект постанови «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів
Статус учасника бойових дій: розширили коло осіб, які можуть його отримати
Отримати статус учасника бойових дій тепер можуть і добровольці, які захищали Україну в перший місяць повномасштабної війни.
Про це повідомив народний депутат Тарас Мельничук.
Порядок відновлення посвідчення УБД, якщо воно було втрачене або пошкоджене (інфографіка)
Що робити, якщо посвідчення учасника бойових дій було втрачене або зіпсоване?
Алгоритм дій роз'яснює Military Media Center.
КРОК 1. Зберіть необхідні документи:
Нововведення у законодавстві про отримання статусу УБД: які зміни відбулися в процедурі отримання статусу?
З 1 грудня почалося оформлення документів для учасників бойових дій. Тому пропонуємо розібратись у цій темі.
Збройна агресія на території України почалась ще в 2014 році. І здавалося, що законодавчо давно має бути врегульовано питання отримання статусу учасника бойових дій, але на практиці це не зовсім так.
В нормативно-правових документах, якими регулюється це питання, чітко визначено осіб, в яких формуваннях вони повинні були проходити службу та на яких адміністративно-територіальних одиницях нести службу.