статус УБД

Як отримати статус УБД після 24 лютого 2022 року: хто має право, куди звертатися, перелік документів (Інфографіка від Мінветеранів)

Дата: 19.11.2023 19:41

У Мінветеранів розробили інфографіку для Воїнів, які стали на захист країни у лютому 2022 року, в якій деталізовано порядок отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Зокрема, докладно розписано:

Верховна рада спростила процедуру отримання статусу учасника бойових дій

Дата: 10.11.2023 12:49

Народні депутати України ухвалили в цілому законопроєкт № 9141 щодо спрощення процедури оформлення ветеранського статусу.

Нині військовослужбовці стикаються з перешкодами при оформленні статусу УБД, зокрема через витребування компетентними органами переліку документів, частина з яких навіть може не вимагатися законодавством. Також має місце вимушене повторне збирання всіх документів через переведення до іншого підрозділу, внаслідок чого процедура оформлення статусу може затягнутися від місяців до років.

Статус учасника бойових дій можна буде отримати автоматично: зареєстровано законопроект

Дата: 20.09.2023 07:45

У Верховній Раді зареєструвано законопроєкт, яким серед іншого, передбачено автоматичне отримання статусу учасника бойових дій захисникам та захисницям України.

Зокрема, планується запровадити:

Першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасників бойових дій - Мінветеранів

Дата: 08.09.2023 18:13

В Міністерстві у справах ветеранів України першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасників бойових дій.

Мається на увазі цивільні осіби, які в перший місяць повномасштабного російського вторгнення (з 24 лютого по 25 березня 2022 року) самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист країни, проте не були оформлені до складу будь-яких військових формувань, або правоохоронних органів.

Уряд спростив процедуру отримання статусу учасника бойових дій: тепер потрібна лише одна довідка

Дата: 23.08.2023 21:13

Процедура отримання статусу учасника бойових дій стала простішою – Кабмін підтримав розроблений Міноборони проект постанови про внесення змін до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Деталі повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Підстави для надання статусу учасника бойових дій: що варто знати військовослужбовцям?

Дата: 23.07.2023 10:13

11 липня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборон

Уряд вніс зміни до порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які брали участь в АТО

Дата: 19.07.2023 10:59

18 липня Кабмін прийняв проект постанови «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів

Нововведення у законодавстві про отримання статусу УБД: які зміни відбулися в процедурі отримання статусу?

Дата: 19.12.2022 17:59

З 1 грудня почалося оформлення документів для учасників бойових дій. Тому пропонуємо розібратись у цій темі.

Збройна агресія на території України почалась ще в 2014 році. І здавалося, що законодавчо давно має бути врегульовано питання отримання статусу учасника бойових дій, але на практиці це не зовсім так.

В нормативно-правових документах, якими регулюється це питання, чітко визначено осіб, в яких формуваннях вони повинні були проходити службу та на яких адміністративно-територіальних одиницях нести службу.

Підписка на статус УБД