судова практика

Чи потрібно військовозобов’язаному проходити ВЛК, якщо у нього є право на відстрочку?

Дата: 29.08.2024 13:38

18 квітня 2024 року громадянин звернувся до ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв`язку із усиновленням малолітньої дитини.

У листі від 07 травня 2024 №1305 ТЦК та СП зазначено, що відстрочка від призову на військову службу надається військовозобов`язаним лише після встановлення ступеня їх придатності до військової служби та запропоновано прибути до ТЦК та СП з метою проходження медичного огляду та уточнення військово-облікових даних.

За яких підстав "ухилянт" може отримати звільнення від відбування покарання з випробуванням: судова практика

Дата: 04.07.2024 09:34

З початку повномасштабної війни в Україні суди не дуже хочуть звільняти від відбування покарання "ухилянтів". Основна теза - "звільнення від відбування призначеного покарання з випробуванням створює в очах громадян негативне враження безладдя та безкарності".

Більш нову судову практику розбирав "Адвокат права".

Фабула (типова)

Про порядок надання відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією - судова практика

Дата: 06.06.2024 09:12

Черкаський ОАС: «Порядок надання відстрочки від призову на військову службу за мобілізацією визначений в абзацах 7, 8 пункту 4.19. Інструкції з підготовки та проведення мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, затвердженої наказом Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 15 грудня 2017 року № 19ДСК, відповідно до яких військовозобов`язаний, який має право на відстрочку від призову на військову службу за мобілізацією надає відповідну заяву до місцевого органу виконавчої влади.

Як і за що судили українських військових у 2023 році: судова практика

Дата: 30.04.2024 12:54

Російська агресія проти України, масова мобілізація громадян до ЗСУ та інших військових формувань, мали наслідком і зростання кількості певних правопорушень серед військовослужбовців.

У порівнянні з 2022 роком, було зафіксовано певний зріст негативних тенденцій – кількість випадків притягнення діючих військовослужбовців до кримінальної відповідальності суттєво зросла.

Як і за що судили українських військових у 2022 році розповідає "Адвокат права".

Суди не хочуть звільняти від відбування покарання "ухилянтів": судова практика

Дата: 30.03.2024 13:49

На Полтавщині ТЦК звернулися до поліції, щоб близько 30 тисяч чоловіків, які після отримання повістки не з’явилися до ТЦК, доставити до військкоматів.

За неявку до ТЦК розшукують майже 40 тисяч ухилянтів з Івано-Франківської області.

Як свідчать відомості ресурсу «Опендатабот», що аналізує судовий реєстр, протягом 2023 року вироки за ухилення від мобілізації отримали 1257 українців.

Про типові ситуаці із фабул судових справ розповідає "Адвокат права".

Оскарження військовослужбовцем відмови командира у розгляді рапорту: судова практика

Дата: 06.01.2024 22:15

Суд визнав протиправною бездіяльність військової частини щодо не розгляду рапорту військовослужбовця про звільнення в запас з військової служби та зобов’язав в/ч повторно розглянуто рапорт.

Фабула справи.

Що буде, якщо не повідомити ТЦК про зміну облікових даних: судова практика

Дата: 06.11.2023 11:00

Законом «Про військовий обов`язок та військову службу» визначено обов'язок громадян повідомляти ТЦК про зміну своїх особистих даних, які підлягають обліку. Однак, далеко не всі виконують цю вимогу.

Яка відповідальність за неповідомлення про зміну облікових даних та чи завжди вона наступає? Розказує "Адвокат права".

ПРО ЗМІНУ ЯКИХ ДАНИХ ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ТЦК

Про компенсацію громадянам за примусово відчужене (мобілізоване) у них майно: судова практика

Дата: 21.10.2023 12:54

Позивачка просила стягнути компенсацію повної вартості будинку, предметів побуту і майна, що знаходиться в будинку, та земельної ділянки, які їй належать на праві власності. Вважала, що АТО на подолання збройної агресії рф в Україні є надзвичайною ситуацією, а тому позивачка має право на компенсацію «примусово мобілізованого (відчуженого) майна».

Що загрожуватиме роботодавцю, якщо працівник не з'явиться до військкомату: судова практика

Дата: 15.10.2023 17:59

Оновленим законодавством щодо ведення військового обліку, що вступило в силу з 05.01.2023 року, на роботодавця покладено обов’язок здійснювати оповіщення військовозобов’язаних працівників про їх виклик до ТЦК та СП за відповідними розпорядженнями та забезпечити їх своєчасне прибуття за викликом.

ОТРИМАВШИ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ВІД ТЦК РОБОТОДАВЕЦЬ ПОВИНЕН:

Судова практика щодо визнання заповіту недійсним - 2023

Дата: 06.09.2023 10:39

Аналіз судової практики щодо спорів про визнання заповіту недійсним: право на визнання заповіту недійсним, особою, яка була зареєстрована, але фактично не проживає разом із спадкодавцем. Чи можливо визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину недійсними, у разі нікчемності заповіту?  Чи може  глуха особа прочитати, підписати. Та зрозуміти зміст заповіту? Якщо достовірність підпису в категоричній формі встановити неможливо?

Підписка на судова практика