Святковий календар: як українці відпочиватимуть і працюватимуть у грудні?

Дата: 04.12.2023 09:52

30 липня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України», за яким у статті 73 КЗпП України є лише одне Різдво – 25 грудня! Цього року – це понеділок і він би мав бути неробочим днем.

Проте воєнний стан в Україні наразі продовжено до 14 лютого 2024 року, а у період дії воєнного стану не застосовуються, зокрема, норми статей 71–73 КЗпП (святкові і неробочі дні). На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає!

Але в той же час графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець!

Тому чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей на роботу кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішує самостійно.

Нагадуємо, що максимальна тривалість робочого тижня під час війни збільшена і становить вже не 40, а 60 годин. Тому скасовані свята можуть увійти в норму робочого часу і оплачуватися в одинарному розмірі, якщо роботодавець не вирішить, що такий день буде вихідним (і неоплачуваним).

Щодо роботи банків, то ймовірніше всі банки та банківська система працюватимуть у звичайному режимі. Та поки що конкретної інформації від НБУ немає.

Нагадуємо, що у грудні українці відзначать великі державні та релігійні свята: Новий рік, Різдво, День святого Миколая, Собор Пресвятої Богородиці. При цьому у зв'язку з переходом на сучасний новоюліанський календар звичні дати церковних свят зміняться. Зокрема:

  • День святого Миколая 2023 – 6 грудня;
  • Різдвяний святвечір 2023 – 24 грудня;
  • Різдво 2023 – 25 грудня;
  • Собор Пресвятої Богородиці 2023 – 26 грудня.
Адвокат права