права споживача

Права потребителей: как защититься от нарушений в магазинах

Дата публікації: чт, 03/28/2019 - 13:06

За прошлый 2018 г. Госпотребслужба проверила 829 украинских компаний, которые занимаются розничной торговлей: как оказалось, 52% из них нарушают права потребителей, сообщает сервис мониторинга открытых данных Opendatabot.

Чаще всего речь идет о продаже просроченной продукции, реализации товара без надлежащей информации, нарушении условий хранения и т.д.

Сьогодні Всесвітній День прав споживачів: що підготувало Мінекономрозвитку (слайди)

Дата публікації: пт, 03/15/2019 - 15:34

Вітаємо зі Всесвітнім Днем прав споживачів.

У основі європейського вибору українського народу лежить прагнення людини до безпеки та захисту своїх прав, а обов’язок держави - забезпечити таку можливість.

Наразі Мінекономрозвитку працює над реалізацією Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року. Яких змін чекати та що вже зроблено?

✅ Заборонено продаж товарів, що імітують продовольчі товари та ставлять під загрозу безпеку або здоров’я споживачів, зокрема дітей.

Небезпечні маршрутки: як пасажирам захистити свої права?

Дата публікації: вт, 03/12/2019 - 16:58

Відвалився люк на ходу, випала людина під час руху, придавило ногу, розбили носа – це не сюжет із бойовика, це проїзд у громадському транспорті. В Україні почастішали аварії через зламані маршрутки. Нацполіція поділилась статистикою, і цифри жахають: лише за останній рік сталось близько трьох тисяч аварій з вини водіїв автобусів.

Щодо укладення споживачами договорів про електропостачання - роз'яснення

Дата публікації: вт, 11/27/2018 - 11:53

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко на своїй сторінці у Фейсбук роз'яснила порядок укладення споживачами договорів про електропостачання. 

Так, очільниця НКРЕКП написала, що відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання (обленерго), у тому числі шляхом створення електропостачальника. 

Які права і в яких ситуаціях є у авіапасажирів в Україні?

Дата публікації: пн, 11/26/2018 - 17:21

Всіх пасажирів, що обирають послуги українських авіакомпаній, захищають багато законів і правил перевезень, що діють на території України. Якщо літак затримано, скасовано, пасажиру відмовлено в перевезенні, багаж перевозиться неналежним чином, то пасажир має право на пільги, бонуси і компенсації.


Якщо рейс затримали

У такому випадку пасажир може:

Украинское сгущенное молоко опасно для здоровья ! (документы)

Дата публікації: чт, 04/19/2018 - 22:39

Общественные организации «Верховенство права», ОРО Национального союза журналистов Украины, «Антикоррупционное движение Юга» и Общественный совет при Одесской областной государственной администрации объединились в борьбе за качество продуктов питания и соответствия информации изложенной на этикетках содержимому продуктов.

В пяти торговых сетях г.Одессы были закуплены все виды молока цельного сгущенного с сахаром и молока цельного сгущенного с сахаром вареного.

Права і обов'язки покупців в супермаркеті - роз'яснення адвоката

Адвокат Лаврентий Царук объяснил, на что имеет право покупатель, пришедший в супермаркет - можно ли пробовать развесные продукты, как реагировать на замечания охранников, нужно ли платить за разбитую или поврежденную упаковку товара и прочее.

Сніданок з 1+1

УВАГА! На ринках України використовують несертифіковані торговельні електронні ваги - роз'яснення Держпродспоживслужби

Дата публікації: пт, 03/23/2018 - 16:30

Останнім часом на ринках, МАФах, ярмарках, лотках суб’єкти господарювання, порушуючи права споживачів на достовірну інформацію про результати вимірювань, масово використовують вагові побутові пристрої невідомих виробників, які фальсифіковані під ваги торгового призначення, і які відповідно до вимог законодавства, заборонені для використання.

Позивачі у справах про захист прав споживачів звільнені від сплати судового збору

Дата публікації: чт, 03/22/2018 - 18:19

Позивачі у справах про захист їхніх прав як споживачів звільнені від сплати судового збору в судах усіх інстанцій

21 березня 2018 року Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення, в якому визнала, що позивачі у справах про захист їхніх прав як споживачів звільнені від сплати судового збору відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» не лише в суді першої інстанції.

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ СПОЖИВАЧА: що робити якщо ваші права порушені

Дата публікації: пт, 03/16/2018 - 12:53

Що робити і який порядок дій в разі якщо ви придбали неякісний чи бракований товар у магазині - роз'яснення Держпродспоживслужби.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» (далі – Закон), у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків придбаного товару споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством, має право вимагати:

Галерея (відео/фото)