права споживача

Что значит обязательность украинского языка в сфере услуг?

Дата публікації: вт, 01/19/2021 - 10:39

 

Теперь в Украине в сфере обслуживания обязаны использовать только украинский язык. При этом существует несколько нюансов, а о дискриминации говорить не совсем корректно.

Статья 30 многострадального и скандального закона «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного» добралась и до сферы обслуживания. С 16 января 2021 года все поставщики услуг, независимо от формы собственности, обязаны обслуживать потребителей и предоставлять информацию о товарах и услугах на государственном языке.

"Закон про мову": применение, штрафы, реакция людей. Комментарий адвоката

 

«Закон про мову» запустил свою статью №30. Мовний омбудсмен Тарас Креминь объявил, что будут штрафовать за разговоры не на украинском языке. Реакция людей на этот закон получилась неоднозначной.

 

Адвокат Игорь Липявка

Як, хто і коли має застосовувати державну мову з 16.01.2021р? Які штрафи за невиконання "мовного" Закону?

Дата публікації: сб, 01/16/2021 - 17:47

 

Перехід на українську мову з 16 січня 2021 року?

Отже, давайте розберемось хто і коли має використовувати державну мову і які наслідки за порушення вказаної вимоги.

 

Коли і де застосовується державна мова?

1. Товари і послуги (сфера обслуговування споживачів):

З 16 січня обслуговування споживачів у сфері продажу товарів і послуг - українською мовою!

Дата публікації: пт, 01/15/2021 - 15:46

 

Ще влітку 2019-го набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закон). Однак, деякі його норми набирають чинності поступово, щоб надати можливість бізнесу підготуватись до нових правил. 

Однією з таких норм є стаття 30 Закону, що набирає чинності через 18 місяців з дня набрання чинності Законом, тобто 16 січня 2021 року. 

В цій статті йдеться про обов'язкове використання державної мови у сфері обслуговування споживачів та надання їм інформації про товари чи послуги. 

 

Як споживачу змінити газопостачальника і платити менше за газ?

Дата публікації: пт, 01/15/2021 - 10:52

 

З серпня 2020 року в Україні запроваджено ринок природного газу. Будь-який споживач, як побутовий, так і бізнес, отримав змогу вільно обрати або змінити газопостачальника. 
 

Загалом плата за газ складається з двох тарифів: 

Ремонт либо возврат денежных средств по страховке: как защитить право потребителя при поломке товара?

Дата публікації: сб, 12/05/2020 - 17:44

Вопрос:

Приобрёл телевизор Samsun NU8070 за 48000 грн в магазине «Фокстрот Україна» и дополнительно к телевизору приобрёл страховку «Экстра Сервіс». Страховка была оформлена в магазине сроком на два года, стоимость страховки 3399 грн. Телевизор работал идеально, пользовались им бережно, никаких претензий. Спустя год и 6 месяцев после приобретения телевизора произошло следующее - на дисплее по непонятной причине появился дефект в виде полосы от начала экрана до конца.

Що робити, якщо квартиру затопили сусіди зверху?

Дата публікації: ср, 12/02/2020 - 14:06

Питання:

Повернувся з відпустки, а квартира була затоплена, вода текла з потолка. Звернувся до сусідки зверху (бабця понад 80р) - не впустила, відповіла що то не її вина - технічна несправність. Жодних пояснень не надала.

Було складено акт затоплення, нічого більше не робив. Згодом знову потекла вода з потолка, сусідка вдома але не відчиняє (чую що витирає підлогу). Дзвонив в ЖЕК - відповідь - "приватна власність, зайти не можемо".

Що робити? Скільки буде коштувати звернення до суду?


Відповідь:

Не повернули кошти або товар через інтернет магазин. Що робити?

Дата публікації: пн, 11/30/2020 - 10:21

Питання:

Придбав через інтернет навушники. Забрав їх на новій пошті, відправився на роботу  і через 15 хв почав перевіряти. Як виявилось, правий навушник не працює, після чого зв`язався  з представниками ТОМDOM, які мені їх продали. Записав для них відео підтвердження і в той же день відправив їх у сервісний центр за адресою, яку вони мені сказали  (є експрес-накладна). В результаті ні товар, ні гроші мені не повернули.

відео / фото