фоп

ФОПам хотят запретить использовать деньги со счета на собственные нужды

Дата публікації: пт, 08/16/2019 - 10:22

Физлицам-предпринимателям могут запретить использовать деньги с предпринимательского счета на личные нужды. Такая норма содержится в проекте постановления НБУ, который вносит изменения в Инструкцию об открытии и закрытии счетов клиентов банков.


Если постановление будет принято, инструкцию дополнят таким абзацем:

В партії "Слуга народу" готують зміни для фізосіб-підприємців

Дата публікації: пн, 08/12/2019 - 12:54

Народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев в ефірі "Українського радіо" розповів, що в партії розробляються рішення відносно зловживань ФОП в контексті ухилення від оподаткування.

Йдеться про масове ухилення від сплати податків з використанням ФОП.

ФОП на загальній системі оподаткування. Як обліковувати доходи та витрати?

Дата публікації: пт, 08/09/2019 - 14:05

Підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Книга обліку доходів і витрат повинна бути зареєстрована після дати державної реєстрації підприємця, до початку здійснення діяльності.

Книгу обліку доходів і витрат, форма та порядок ведення затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481.

Теґи

Фоп-єдинник не повинен включати осіб, які працюють за договором підряду, до загальної кількості працівників

Дата публікації: чт, 08/01/2019 - 14:55

Податківці в Івано-Франківській області нагадали, що фізична особа може виконувати роботи на підставі як трудового договору, так і цивільно-правового договору.

Зокрема, за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання – передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди.

Працівники з інвалідністю: що треба знати підприємцю

Дата публікації: ср, 07/31/2019 - 11:12

Коли роботодавець зобов'язаний прийняти на роботу людину з інвалідністю, як оформити, які документи попросити, як організувати роботу. 


Установлені норми

Діє норматив працевлаштування інвалідів, за яким для працівників з інвалідністю потрібно надати (ст. 19 ЗУ № 875):

Суд вирішив: ФОП, що не мають доходів, можуть не платити ЄСВ

Дата публікації: вт, 07/02/2019 - 14:32

Кіровоградський окружний адміністративний суд, розглянувши адміністративний позов фізичної особи-підприємця до Головного управління Державної фіскальної служби, підтримав сторону ФОП.

Физлица-предприниматели без дохода могут не платить ЕСВ - решение суда

Дата публікації: ср, 06/12/2019 - 12:24

Суд дал оценку наличию обязанности и ответил, надо ли проводить проверку перед формированием требования об уплате взноса


Кировоградский окружной административный суд, рассмотрев дело № 340/453/19, заключил, что ФЛП на упрощенной системе налогообложения при неполучении дохода (не осуществляющий предпринимательскую деятельность), не обязан платить ЕСВ.

Теґи

ФОП-пенсіонер за втратою годувальника може не платити єдиний внесок - Велика Палата ВС

Дата публікації: чт, 05/16/2019 - 11:16

Якщо ФОП мав право на пенсію за віком, але вибрав пенсію у зв'язку з втратою годувальника, він не платить єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування


Велика Палата Верховного Суду постановила, що у разі, якщо особі призначено пенсію в разі втрати годувальника, вона не втрачає право на пенсію за віком, а лише користується правом самостійно обирати більш прибуткову виплату без сплати єдиного внеску.

Новий глава податкової боротиметься із ФОПами у великих компаніях

Дата публікації: сб, 05/11/2019 - 21:25

Маніпуляції великого бізнесу з реєстрацією співробітників-ФОПів для зменшення податків є зловживанням і податкова буде шукати способи вирішення проблеми. Про це повідомив Сергій Верланов, якого нещодавно затвердили на посаді глави Податкової служби.

Ситуацію з ФОПами можна урегулювати і без прийняття нового законодавства, повідомив Верланов в ефірі Радіо НВ.

Списання боргів ФОПів та загальне декларування - які новації можливі за президентства Зеленського?

Дата публікації: чт, 05/09/2019 - 16:24

У Зеленського розглядають можливість списання боргів «сплячим» ФОПам.

У команді новообраного президента України Володмира Зеленського розглядають можливість списання 7,4 млрд грн боргів фізичних осіб-підприємців (ФОП) за Єдиним соціальним внеском (ЄСВ), котрі накопичилися з 2016 року станом на 1 січня 2019 року.

Про це повідомив Данил Гетьманцев, котрий в майбутній адміністрації Зеленського відповідає за економічний та податковий напрямок.

За його словами, значна частина цих ФОПів — «спляча».

Галерея (відео/фото)