звільнення

Необгрунтоване рішення профспілки не завадить звільнити працівника

Дата публікації: сб, 11/21/2020 - 11:00

 

Рішення ВС у справі №451/1028/18 https://cutt.ly/YgDAldT
 

Такого висновку дійшов КЦС у справі №451/1028/18.

Позивачка оскаржила наказ про звільнення та просила поновити її на роботі.

Зазначила, що КП «Радехівська лікарня» було винесено наказ «Про скорочення чисельності і штату працівників». При цьому її звільнення відбулось з порушеннями норм КзПП, зокрема, без згоди профспілки.

Кабмін звільнив керівників містобудівних відомств

Дата публікації: нд, 10/25/2020 - 13:51

 

Кабмін змінив голову Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), а також усунув керівників двох містобудівних відомств.

Про це повідомила пресслужба уряду.

 

Так, Кабмін відсторонив:

Наслідки відкликання (анулювання) працівником заяви про звільнення за угодою сторін

Дата публікації: пн, 09/28/2020 - 14:04

 

Однією із підстав звільнення працівника із посади є обопільна згода сторін (угода), яка апріорі здійснюється за заявою такого працівника про його бажання розірвати трудовий договір за угодою сторін із зазначенням у цій заяві конкретної дати припинення трудових правовідносин і за умови, що роботодавець погоджується з нею. 

Які докази потрібні, щоб законно звільнити працівника через нетверезий стан

Дата публікації: нд, 08/30/2020 - 13:56

 

Нетверезий стан працівника або наркотичне (токсичне) сп'яніння можуть бути підтверджені як медичним висновком, так і іншими доказами, яким суд має дати відповідну оцінку.

Відповідне положення міститься у постанові КЦС ВС від 23 січня 2018 року у справі № 640/17224/15-ц.

 

Расторжение трудового договора: может ли работодатель отказать работнику?

Дата публікації: вт, 08/04/2020 - 09:59

 

Юридичне бюро "Лінія права" со ссылкой на официальное издание ГФСУ «Вестник» сообщает следующее.

Согласно ст. 43 Конституции Украины каждый имеет право на труд, включающее возможность зарабатывать себе на жизнь трудом, который он свободно выбирает или на который свободно соглашается.

Как предоставляется отпуск перед увольнением?

Дата публікації: вт, 06/16/2020 - 13:27

По желанию работника в случае его увольнения ему должен быть предоставлен неиспользованный отпуск с последующим увольнением.

Управление Гоструда отмечает, что в соответствии со статьей 3 Закона Украины «Об отпусках» по желанию работника в случае его увольнения (кроме увольнения за нарушение трудовой дисциплины) ему должен быть предоставлен неиспользованный отпуск с последующим увольнением. Датой увольнения в этом случае является последний день отпуска.

Звільнення працівника з ініціативи роботодавця: що змінилося за час карантину

Дата публікації: чт, 06/04/2020 - 13:55

За час існування карантину в Україні були внесені зміни в трудове законодавство, по суті одноразово – законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540-ІХ.

Дані зміни передбачають:

КЦС ВС роз’яснив порядок вивільнення працівника у зв’язку зі скороченням штату

Дата публікації: пт, 05/22/2020 - 19:28

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив порядок вивільнення працівника у зв’язку зі скороченням штату працівника. Про це повідомила прес-служба Верховного Суду.

«Позивач оскаржив звільнення його з роботи у зв’язку зі скороченням штату згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України, просив суд поновити його на роботі на посаді у Миколаївській філії ДП «Адміністрація морських портів України», стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу», – сказано в повідомленні.

Сокращение на работе: права работника и как себя вести в такой ситуации

Дата публікації: чт, 05/14/2020 - 17:35

Вопрос:

Работаем в подрядной организации на меткомбинате. Сегодня сказали, чтобы завтра в ночь уже не выходила,но просят завтрашнюю смену написать за свой счёт! Никакого приказа до сих пор нет, они согласны написать в трудовой по соглашению сторон, но от компенсаций отказываются. Как себя правильно вести в этой ситуации?


Ответ:

відео / фото